Najnowsze informacje o ilości łóżek przeznaczonych dla chorych zakażonych koronawirusem w szpitalach w Krośnie, Jaśle, Sanoku, Brzozowie, Strzyżowie i Lesku.
Od 12 października, zgodnie z decyzją wojewody podkarpackiego, Wojewódzki Szpital Podkarpacki im. Jana Pawła II w Krośnie ma zapewnić 10 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2.

26 października wojewoda podjęła decyzję o zwiększeniu ilości łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle do 53, w tym 4 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia, 42 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem oraz 7 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Ponadto w szpitalu w Brzozowie jest 5 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2, w Lesku - 4, a w Strzyżowie - 3.

21 października wojewoda Ewa Leniart wydała też decyzję, na podstawie której szpital w Sanoku zostanie jednoimiennym i będzie przyjmował tylko pacjentów zakażonych koronawirusem.

W dniach 23-29 października sanocki szpital ma zapewnić 83 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 oraz 5 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej, od 30 października do 1 listopada - 223 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 oraz 5 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

Od 2 listopada do odwołania, w związku ze stanem epidemii w Polsce szpital w Sanoku ma zapewnić 252 łóżka dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 oraz 5 łóżek intensywnej terapii, z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.

[AKTUALIZACJA]
Od 2 listopada, w związku ze stanem epidemii w Polsce, Uzdrowisko Rymanów S.A. ma zapewnić 40 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Jak poinformował Michał Mielniczuk, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego, miejsca dla pacjentów zostaną przygotowane w Szpitalu Uzdrowiskowym Zimowit w Rymanowie-Zdroju.