Zawodnicy Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate po raz trzeci z rzędu obronili tytuł Drużynowego Mistrza Makroregionu Południowego.
W dniu 17 października 2020r., w Wieliczce, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Karate Kyokushin. Organizatorem był Małopolski Okręgowy Związek Karate kierowany przez shihan Roberta Kopciowskiego. Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, zaś sędzią technicznym shihan Roman Woźniak.

W zawodach wystartowało 109 zawodników z 40 klubów z województw: podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego.

Krośnieński Klub Kyokushin Karate reprezentowało, pod opieką shihan Romana Woźniaka 14 zawodników, którzy łącznie wywalczyli 14 medali, drużynowe Mistrzostwo Makroregionu Południowego i drużynowe Wicemistrzostwo Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

W roli sędziego, do Wieliczki pojechał także sensei Dariusz Ząbik. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Aleks Łączak, który sięgając po najwyższe laury w kategorii kata i kumite, zdobył puchar Najlepszego Zawodnika Mistrzostw. Wielkie słowa uznania także dla Tomasza Pikuły, który debiutując w kategorii Masters -85 kg, po bardzo zaciętym pojedynku i wyrównanej dogrywce, przez decyzję sędziowską, 3 : 2 musiał uznać wyższość późniejszego zwycięzcy kategorii.

Z Klubu startowali również Aleksandra Szyndak i Fabian Czech.
Drużynowo Mistrzostwa Makroregionu Południowego:
1. Krośnieński Klub Kyokushin Karate 33 pkt.
2. Leżajski Klub Kyokushin Karate 23 pkt.
3. Wielicki Klub Kyokushin Karate 23 pkt.

Drużynowo Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików:
1. Chrzanowski Klub Kyokushin Karate 16 pkt.
2. Krośnieński Klub Kyokushin Karate 15 pkt.
3. Konecki Klub Kyokushin Karate 13 pkt.