W budynku A na Oddziale Okulistycznym Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego w Krośnie wybucha pożar. Gęsty dym wypełnia pomieszczenia, trzy osoby są poszkodowane, jedna wypada przez okno z 6 piętra. Na szczęście to tylko ćwiczenia.
Tak wyglądał scenariusz piątkowych ćwiczeń pożarowych, które miały pokazać czy szpital i służby ratunkowe są przygotowane do tego typu sytuacji.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń pacjenci Oddziału Okulistycznego zostali przewiezieni na inne oddziały, a ich miejsca zajęli pozoranci. Na Oddziale pozostał jedynie personel medyczny.

Ćwiczenia zakładały kilka epizodów. Wśród nich ewakuację, ugaszenie pożaru oraz pomoc osobom poszkodowanym m.in. w wyniku upadku z 6. piętra, zawale serca oraz udzieleniu pomocy osobie uwięzionej w palącym się pomieszczeniu.

Ćwiczenia zostały przeprowadzone przez strażaków z JRG PSP Krosno, OSP KSRG Krosno - Turaszówka, OSP Głowienka, OSP Korczyna, personel Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie - Oddziały Okulistyczny, Kardiologiczny, Ratunkowy, Urazowo - Ortopedyczny.