Maksymilian Wojtuń został mistrzem Polski do lat 6 w szachach, które odbyły się w Poroninie.
W dniach od 14 do 18 października odbyły się w Poroninie Mistrzostwa Polski Dzieci do lat 6 i 7, w których wystartował 6-letni, Maksymilian Wojtuń, reprezentant Krośnieńskiego Klubu Szachowego "Urania" MOSiR Krosno. Zawodnik zdobył złoty medal, uzyskując 7 pkt. na 9 partii.

Zawody rozegrane zostały systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, tempem gry 30 minut dla zawodnika na partię. Uczestniczyło w nich 28 najzdolniejszych adeptów "królewskiej gry" z całego kraju. Sukces nie przyszedł łatwo, Maksymilian zmierzył się z przeciwnikami z renomowanych szkółek szachowych m.in. Jagiellonii Białystok, Polonii Wrocław, Ursynów Warszawa. Ostatecznie po zwycięstwie w ostatniej rundzie i wykorzystując potknięcia rywali, Maksymilan został mistrzem Polski do lat 6 w szachach.

Maksymilian Wojtuń
Maksymilian Wojtuń, reprezentant Krośnieńskiego Klubu Szachowego

Po sukcesie w Mistrzostwach Polski Przedszkolaków, gdzie zdobył tytuł wicemistrza kraju, Maksymilian solidnie przepracował czas do zdobycia najważniejszego tytułu mistrza Polski. Wbrew pozorom w szachach liczy się nie tylko talent ale i ciężka praca, godziny spędzone na ćwiczenia, przygotowanie wariantów, nauka gry. Wszystko musi odbywać się w formie zabawy oraz odpowiednim doborem turniejów i przeciwników, aby nie zniechęcić młodego zawodnika. Na pytanie kogo chciałby pokonać w szachach, Maksymilian bez wahania wskazuje obecnego mistrza świata Magnusa Carlsena i obecnie najlepszego
szachistę, Jana Krzysztofa Dudę.

~Nauczycielka

09-01-2021 20:49 1 25

Zaczynają w przedszkolach ale gdzieś znikają później.
Odpowiedz

~Szachosta

09-01-2021 20:42 3 28

Muszą grać w różnych zawodach. Widziałem jak jeden przedszkolak z Krosna na Igrzyskach Szkolnych podczas wystawy szachy świata zdobył najlepszywynik w grupie 1-3 klasa

31-10-2020 10:27 2 43

Już od jakiegoś czasu pojawiają się przedszkolaki z Krosna ma Mistrzostwach Pozdrawiam.