Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do zaparkowanego w Jedliczu volkswagena. Łupem przestępców padła pozostawiona we wnętrzu pojazdu torba z narzędziami. Włamywacze odpowiedzą również za wybicie szyby w oplu i zniszczenie koszy na śmieci.
W poniedziałek po godz. 22, policjanci otrzymali informację o włamaniu do dostawczego volkswagena zaparkowanego przy ul. Trzecieskiego w Jedliczu. Przestępcy wybili szybę w samochodzie i z jego wnętrza ukradli torbę z narzędziami, po czym uciekli.

- Na miejsce skierowano patrol z jedlickiego komisariatu. Policjanci podczas przeczesywania osiedlowych zakamarków, na ulicy Łukasiewicza, zauważyli dwóch młodych mężczyzn. Jeden z nich rozbijał właśnie szybę w zaparkowanym oplu, drugi natomiast stał na czatach - relacjonuje aspirant sztabowy Paweł Buczyński z krośnieńskiej policji.

uszkodzony volkswagen
Uszkodzony przez włamywaczy volkswagen

Mężczyźni zostali zatrzymani na gorącym uczynku. Przestępczy tandem to dwaj mieszkańcy gminy Jedlicze, w wieku 22 i 20 lat. - Badanie stanu trzeźwości 20-latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie - dodaje asp. sztab. Paweł Buczyński.

Mundurowi odzyskali skradzioną torbę z narzędziami, a 22-latek oraz jego młodszy kompan, trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia opla. Mężczyźni odpowiedzą również za zniszczenie koszy na śmieci, których zwartość rozrzucali na jedlickich ulicach. O przyszłości młodych wandali zadecyduje sąd.