8 listopada w wieku 69 lat, po ciężkiej chorobie, zmarł Bernard Półtorak, wieloletni działacz społeczny i sportowy, nauczyciel i wychowawca młodzieży, trener siatkarski i samorządowiec.
Bernard Półtorak z Krosnem związany był od lat 70. ubiegłego stulecia. Cały czas związany był również z krośnieńską siatkówką.

W latach 2004-2007 pełnił funkcję wiceprezesa do spraw młodzieży w Krośnieńskim Stowarzyszeniu Siatkówki Karpaty Krosno. Był trenerem grup młodzieżowych w KSS Karpaty Krosno osiągając sukcesy w tych grupach rozgrywkowych. Pracował także jako trener w MOSiR Brzozów.

Bernard Półtorak pełnił funkcję dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Krośnie. W latach 90. był dyrektorem Wydziału Infrastruktury Społecznej i Spraw Obywatelskich w Urzędzie Wojewódzkim w Krośnie.
W latach 1990-1994 pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Rady Miasta Krosna (I kadencja).

Był członkiem Zarządu XVIII i XIX kadencji Podkarpackiego Wydziału Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W XIX kadencji pełnił funkcję Przewodniczącego Wydziału Siatkówki Plażowej PWZPS. Nagrodzony medalem 70-lecia Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej.

- Z żalem żegnamy zasłużonego dla Krosna i krośnieńskiego sportu człowieka, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci - napisali w pożegnaniu Zarząd i członkowie Krośnieńskiego Stowarzyszenia Siatkówki Karpaty Krosno.