Faworyzowany zespół Markiewicza Krosno nie zdołał zdobyć kompletu punktów z Beskidem Posada Górna. Zawodnicy z Krosna remis uratowali kilka minut przed końcem spotkania.
Drużyna z Posady Górnej na pewno nie była faworytem spotkania o mistrzostwo krośnieńskiej klasy okręgowej z Markiewicza Krosno. Jednak to goście niespodziewanie objęli prowadzenie na stadionie przy ul. Bursaki już w 4 minucie. Akcję Beskidu zakończył strzałem do siatki z bliskiej odległości Tomasz Kasperkowicz. Po kolejnych 13 minutach było już 0:2. Tym razem Piotr Świder skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Arkadiusza Niezgodę po wcześniejszym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Józefa Maślanego. Mimo optycznej przewagi, gospodarze w pierwszej połowie zdołali odpowiedzieć tylko jedną bramką. Dobrze dysponowanego tego dnia Kacpra Wojtowicza pokonał strzałem głową Paweł Jarząb po dokładnym dośrodkowaniu Sebastiana Meiera z rzutu wolnego. Zespół z Krosna mógł doprowadzić do wyrównania jeszcze minutę przed przerwą, jednak po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłka najpierw trafiła w słupek, po chwili w poprzeczkę, a za trzecim razem strzał zawodnika gospodarzy w pięknym stylu obronił Wojtowicz. Goście mogli podwyższyć wynik w ostatniej minucie pierwszej częsci, ale dobrą sytuację zmarnował Kasperkowicz. Przy tej akcji doznał kontuzji i został zmieniony 3 minuty po wznowieniu gry.

Przewagę w drugiej połowie zawodnicy Markiewicza udokumentowali zdobyciem tylko jednej bramki. Wyrównująca bramka na wagę jednego punktu padła dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu gry. Po raz drugi bramkarza Beskidu pokonał Paweł Jarząb silnym strzałem z bliskiej odległości.

Z meczu Markiewicza Krosno - Beskid Posada Górna

Markiewicza Krosno - Beskid Posada Górna 2:2 (1:2)
0:1 Tomasz Kasperkowicz (4 min.), 0:2 Piotr Świder (17 min.), 1:2 Paweł Jarząb (33 min.), 2:2 Paweł Jarząb (88 min.)

Markiewicza: Arkadiusz Niezgoda - Paweł Jarząb, Marin Żywiec, Marcin Ginalski, Jonasz Gonet, Albert Telesz, Vasyl Hirka, Jakub Satur, Dariusz Łach, Sebastian Meier (84. Krzysztof Zając), Dawid Florczak (84. Mikołaj Kurek). Trener: Marcin Żywiec.

Beskid: Kacper Wojtowicz - Dominik Czyż, Kacper Kozioł, Jakub Rajchel, Wojciech Smerecki, Arkadiusz Świder, Józef Maślany, Mateusz Niemczyk, Dominik Szatkowski, Piotr Świder (80. Jakub Hanus), Tomasz Kasperkowicz (48. Wojciech Golowski). Trener: Szymon Cetnarski.

Sędziowali: Kamil Dobosz oraz Michał Pilszak i Marcin Irzyk. Żółte kartki: Józef Maślany i Wojciech Golowski. Mecz bez udziału publiczności.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:

~Kibic

22-11-2020 20:51 3 34

Markiewicze mają obecnie słabego bramkarza. Poprzedni bramkarz Olek Vikhot był lepszy. Czyżby był kontuzjowany?