Nie jesteś anonimowy w Internecie. O tym, że warto się zastanowić zanim coś się napisze w Internecie przekonał się 45-letni mieszkaniec gminy Frysztak. Został skazany przez sąd za obraźliwe wpisy kierowane w stosunku do policjanta Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Krośnie.
Mieszkaniec gminy Frysztak został oskarżony o to, że od 13 października do 6 grudnia 2019 r. na portalu społecznościowym, na swoim koncie, znieważył policjanta krośnieńskiej drogówki. 45-latek umieścił zdjęcie funkcjonariusza podczas wykonywania przez niego obowiązków służbowych. Chodziło o kontrolę drogową w Jaszczwi 13 października 2019 r. Oskarżony wraz ze zdjęciem umieścił obraźliwe wpisy: "parodia milicjanta na służbie" oraz "na trzeźwego on nie wygląda".

Sąd Rejonowy w Krośnie uznał, że 45-letni mieszkaniec gminy Frysztak jest winnym zarzucanego mu czynu i skazał go na karę grzywny w wysokości 800 zł. Ponadto orzekł nawiązkę na rzecz policjanta w wysokości 2000 zł.

Sąd orzekł też podanie wyroku do publicznej wiadomości przez zamieszczenie jego treści na stronie internetowej KMP w Krośnie: https://podkarpacka.policja.gov.pl/...