Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej we Wrocance biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym "Być jak Ignacy".
To już piąta edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Być jak Ignacy", którego organizatorem jest PGNiG, a patronat objął Minister Edukacji Narodowej. Wraz z nią naukowe "doznania", doświadczenia oraz promocja podjętych działań.

Być jak Ignacy

W ramach programu w szkole zostało założone koło naukowe, a uczestnikami są pierwszoklasiści. Celem jest popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej, rozpowszechnianie wiedzy na temat polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań. Idealnym przykładem jest tutaj postać Ignacego Łukasiewicza - polskiego pioniera przemysłu naftowego, wynalazcy lampy naftowej oraz współzałożyciela i dyrektora pierwszej kopalni ropy naftowej w Bóbrce.

Być jak Ignacy

Szkoła we Wrocance jest placówką, w której ucząc kreatywności i rozbudzając ciekawość poznawczą, przygotowuje się uczniów do wielkiej przygody, jaką jest poznawanie otaczającego nas świata. Aktualna realizacja podjętych działań odbywa się "zdalnie" przy użyciu metod badawczych i innych ciekawych rozwiązań metodycznych.

Być jak Ignacy

Uczniowie brali udział w pouczającym spotkaniu online z ekspertem górnictwa oraz odbyli "wirtualną wycieczkę" do Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego w Bóbrce. Pierwszaki z zaciekawieniem przyswajają wiedzę podczas oglądania ciekawych filmów, prezentacji, biorąc aktywny udział w dyskusjach, pogadankach czy eksperymentach. To dopiero początek fascynującej przygody młodych naukowców.

~Dumna

28-11-2020 13:18 3 59

Brawo pierwszaki!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.