Przedstawiciele młodzieżówki partii KORWiN pozostawili rózgę pod drzwiami biura posła Prawa i Sprawiedliwości Piotra Babinetza.
W całej Polsce z okazji Mikołajek odbyły się w ostatnich godzinach heppeningi zorganizowane przez młodzieżówki partii KORWIN.

Konferencja Prasowa w Krośnie
Konferencja prasowa odbyła się pod budynkiem przy ulicy Tkackiej w Krośnie

Przedstawiciele krośnieńskiej młodzieżówki przed południem zorganizowali konferencję prasową przed budynkiem przy ulicy Tkackiej, gdzie mieści się biuro poselskie posła Prawa i Sprawiedliwości Piotra Babinetza.

- W ramach happeningu "Rózga+" chcielibyśmy symboliczną rózgą w pewien sposób podsumować rządy Prawa i Sprawiedliwości - mówili młodzi "korwinowcy".

Pod drzwiami pozostawiono rózgę
Pod drzwiami biura poselskiego pozostawiono rózgę

Zanim jednak złożyli rózgę pod drzwiami biura podsumowali mijający rok rządów Prawa i Sprawiedliwości.

- Chcielibyśmy opowiedzieć w kilku słowach co przez ostatni rok zrobili rządzący, jakie szkodliwe naszym zdaniem ustawy wprowadzali i co złego się wydarzyło. Mówimy tutaj o drastycznej podwyżce podatków i wprowadzeniu nowych podatków, likwidacji ulg podatkowych czy wprowadzeniu "piątki dla zwierząt" - mówił Jakub Kędzierski, p.o. prezesa okręgu 22 "Młodych dla Wolności".

Drzwi do biura poselskiego były zamknięte. Wraz z rózgą młodzi "korwinowcy" pozostawili pod drzwiami tabliczkę z ich zdaniem najgorszymi ustawami.