Dołącz do obwodu naszych serc - pomoc dla Mikołaja – pod takim hasłem Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie 19 i 20 grudnia organizuje akcję pomocy dla Mikołaja Stankiewicza.
15-letni Mikołaj Stankiewicz z Dukli od blisko 2 lat walczy z nowotworem. Szansą dla niego jest leczenie lekiem, który nie jest refundowany przez NFZ. Koszt leczenia to około 400 tys. zł. Kiermasz Bożonarodzeniowy organizowany przez Szkolne Koło Caritas przy Zespole Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie odbędzie się 19 i 20 grudnia w galerii handlowej VIVO! Krosno. Link do wydarzenia: www.facebook.com/events/2744732719100948

- Wszystkie przedmioty, które będzie można nabyć, będą zaprezentowane na Facebooku. Odbędą się też licytacje online, w tym voucher na lot balonem, samolotem, motolotnią nad Krosnem, przejazd bryczką. Młodzież i pracownicy szkoły przygotują stroiki i ozdoby świąteczne - informuje Anna Olbrycht z Zespołu Szkół Elektrycznych i Ogólnokształcących w Krośnie.

Zbiórka pieniędzy na leczenie nowotworu nierefundowanym lekiem odbywa się poprzez stronę: www.siepomaga.pl/mikolaj-stankiewicz

O walce Mikołaja z chorobą pisaliśmy tutaj: Wyrwij Mikołaja ze szponów raka

Rok temu Szkolne Koło Caritas z ZSEiO przygotowało koncert charytatywny, "Koncert dla Niej", który odbył się na sali marmurowej krytej pływalni. Oprócz kiermaszu zorganizowano licytację. Młodzież przygotowała bogaty program artystyczny w którym brali udział także absolwenci szkoły m.in. Dawid Wojtoń.