Ponad 789 mln zł dla woj. podkarpackiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, w tym ponad 452 mln zł w ramach części wnioskowej. Na co otrzymały dofinansowanie samorządy z powiatu krośnieńskiego?
Głównym celem rządowego programu jest danie impulsu do dynamicznego rozwoju we wszystkich regionach Polski. To szczególnie ważny instrument podczas walki z ekonomicznymi skutkami pandemii COVID-19. Do woj. podkarpackiego trafi w ramach Rządowego Funduszu w sumie 789 001 306,37 zł.
O tym, ile środków trafi do województwa podkarpackiego w ramach części konkursowej poinformował premier Mateusz Morawiecki podczas rozstrzygnięcia konkursu.

– Do naszego województwa trafi 452 mln zł w ramach drugiej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To ponad 150 pozytywnie rozpoznanych wniosków dotyczących różnych inwestycji realizowanych przez podkarpackie samorządy, poczynając od kwestii związanych z remontami oraz budową dróg poprzez duże wsparcie dla modernizacji podkarpackich szpitali, a także ośrodków zdrowia, rozbudowę i modernizację lokalnych ośrodków kultury czy budowę remiz strażackich. Środki te są niezwykle istotne w kontekście sytuacji, która ma miejsce wobec stanu epidemii COVID-19 i na pewno pozwolą na to, by podtrzymać rozwój gospodarczy naszego regionu – powiedziała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.

Inwestycje realizowane przez powiat krośnieński i gminy powiatu, które otrzymają dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych:Powiat krośnieński
Budowa instalacji oddymiającej w Internacie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Iwoniczu-Zdroju, wykonanie zabezpieczeń przeciwpożarowych w Schronisku Młodzieżowym w Dukli oraz dostosowanie Budynku Zespołu Szkół w Iwoniczu w zakresie bezpieczeństwa przeciwpożarowego.
Koszt inwestycji – 1,19 mln zł
Dofinansowanie – 1 mln zł

Przebudowa Domu Wczasów Dziecięcych w Rymanowie Zdroju, w m.in. wymiana okien, remont elewacji, wymiana drzwi wewnętrznych i wejściowych; przebudowa wejścia; oczyszczenie cokołu kamiennego; remont wybranych pomieszczeń w budynku; wymiana podłóg; wykonanie ścieżki edukacyjno-przyrodniczej; budowa wiaty wypoczynkowej.
Koszt inwestycji – 1,5 mln zł
Dofinansowanie – 1 mln zł

Wymiana instalacji c.o., przebudowa kotłowni gazowej i instalacji elektrycznej z wymianą opraw na LED, docieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz montaż zestawu ogniw fotowoltaicznych (Internat) przy Zespole Szkół w Iwoniczu.
Koszt inwestycji – 4,7 mln zł
Dofinansowanie – 3 mln zł

Gmina Chorkówka
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla miejscowościach Poraj i Faliszówka. W miejscowości Poraj zakres rzeczowy obejmuje budowę 3811 metrów kanalizacji grawitacyjnej, 1455 metrów kanalizacji ciśnieniowej, 2 sieciowe przepompownie ścieków i 6 przydomowych przepompowni. W Faliszówce wybudowane zostanie 9497 metrów kanalizacji grawitacyjnej, 1161 metrów kanalizacji ciśnieniowej i 1 pompownia sieciowa. Umożliwi to przyłączenie do kanalizacji 210 gospodarstw domowych.
Koszt inwestycji – 4,16 mln zł
Dofinansowanie – 1,5 mln zł

Gmina Jaśliska
Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Daliowa, Jaśliska, Posada Jaśliska i Wola Niżna poprzez budowę sieci kanalizacji sanitarnej wraz z rurociągiem tłocznym na dł. 28700 metrów oraz przyłączy o dł. 4500 m, budowę 10 przepompowni ścieków wraz z instancjami fotowoltalicznymi.
Koszt inwestycji – 2,4 mln zł
Dofinansowanie – 1 mln zł

Gmina Jedlicze
Rozbudowa Szkoły Podstawowej w Dobieszynie o cztery sale lekcyjne wraz z niezbędną komunikacją, przebudową jednej sali lekcyjnej w której powstanie korytarz do sali gimnastycznej planowanej do budowy w kolejnym etapie rozbudowy szkoły, szatnie oraz toalety, w tym dla osób niepełnosprawnych. Przebudowane zostaną istniejące sanitariaty dostosowując ich do obowiązujących przepisów.
Koszt inwestycji – 1,18 mln zł
Dofinansowanie – 829 tys. zł

Budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Długie – etap I.
Koszt inwestycji – 2,55 mln zł
Dofinansowanie – 2 mln zł

Gmina Krościenko Wyżne
Przebudowa drogi gminnej ul. Księża wraz z budową chodnika w Krościenku Wyżnym.
Koszt inwestycji – 820 tys. zł
Dofinansowanie – 246 tys. zł

Gmina Miejsce Piastowe
Budowa sieci wodociągowej w Rogach i Targowiskach.
Koszt inwestycji – 2,14 mln zł
Dofinansowanie – 1,2 mln zł

Gmina Rymanów
Rozbudowa budynku hali sportowej w Sieniawie o budynek szkoły podstawowej wraz z przedszkolem. Planuje się budowę dwukondygnacyjnego budynku szkoły, jednokondygnacyjnej przewiązki, chodników, dróg wewnętrznych, parkingu, zjazdu.
Koszt inwestycji – 8 mln zł
Dofinansowanie – 2 mln zł

~Zygmunt

22-12-2020 11:55 8 44

A Pan Wójt z Krościenka Wyżnego to poza lansowaniem się w social mediach cokolwiek wie czy umie ? bo np. o inwestycjach jak pokazują liczby wie niewiele :-(
Odpowiedz

~Tadek

12-12-2020 14:54 9 52

"Nie ma czegoś takiego jak publiczne pieniądze. Jeżeli rząd mówi, że komuś coś 'da', to znaczy, że zabierze tobie, bo rząd nie ma żadnych własnych pieniędzy." - Margaret Thatcher. No właśnie, a w tytule artykułu "Rządowe pieniądze...".
Odpowiedz

~Gość

10-12-2020 20:07 14 44

Pieniądze trafiły tylko do swoich, czyli do pis. Tam gdzie był ktoś bezpartyjny nie bijący pokłonów od rana do wieczora nie dostał nic. Tak też było w całej Polsce można to przeczytać na dużych portalach. To nie jest demokracja to jest partiokracja wchodząca już w totalitaryzm.
Uważam że rząd okazał pogardę nie władzom tych gmin ale przede wszystkim ich mieszkańcom.
Odpowiedz

~Mieszkaniec gm Dukla

10-12-2020 16:55 7 41

Gmina Dukla jak zwykle przespała. U nich to standard.
Odpowiedz

~mieszkaniec

10-12-2020 14:32 7 47

A pozostałe Gminy to co ? Wstyd !!!!
Odpowiedz

~Foam cleaner

10-12-2020 11:30 7 53

Ojciec maślaczek przytuli każdą kwotę. Na zbożne cele, ma się rozumieć.
Odpowiedz

~profesor fizyczny

10-12-2020 09:25 8 49

A co z gminą Wojaszówka?
Odpowiedz

~Kradziej

09-12-2020 20:36 11 53

Do plebana niech trafią. On zagospodaruje. Biznesmen w sutannie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.