Dzięki dotacji z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie w szybkim tempie udało się wyremontować most w ciągu drogi powiatowej Chyrowa - Mszana - Tylawa nad potokiem Mszanka.
Remont mostu w Tylawie nad potokiem Mszanka udało się przeprowadzić w niespełna miesiąc. Prace rozpoczęły się 18 listopada, a zakończyły 7 grudnia i były efektem oszczędności na innym zadaniu realizowanym przez powiat krośnieński.

Wyremontowany most w Tylawie

- Po tegorocznych powodziach i zniszczeniach w infrastrukturze drogowej otrzymaliśmy z Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie wsparcie finansowe na likwidację skutków tych zdarzeń. Wykorzystaliśmy 230 tys. zł na przebudowę przepustów w Czarnorzekach. Pozostało jeszcze 230 tys. zł i marszałek Władysław Ortyl wyraził zgodę, by pieniądze te przeznaczyć na remont mostu w Tylawie - tłumaczy starosta krośnieński Jan Pelczar.

Dodaje jednocześnie, że most ten wymagał pilnego remontu. Miał podmyte przyczółki, wiele do życzenia pozostawiała nawierzchnia i barierki.

Wyremontowany most w Tylawie

Prace remontowe wykonała firma MG Infrastruktura Marian Wołczyk z Rzeszowa. Kosztowały one łącznie 220 tys. zł, z czego powiat z własnego budżetu dołożył jedynie 4 tys. zł. Wyremontowano między innymi przyczółki i skrzydła mostu oraz wsporniki płyty żelbetowej ustroju nośnego, a także wykonano zabezpieczenie antykorozyjne konstrukcji stalowych przęsła i poręczy ochronnych.

- Podsumowując ten rok mogę powiedzieć, że wszystkie inwestycje zaplanowane na 2020 rok, czy też ich etapy, udało się zakończyć zgodnie z harmonogramem. A kolejne zadania czekają nas już w przyszłym roku. Otrzymaliśmy między innymi 300 tys. zł na przebudowę boiska w Rymanowie-Zdroju przy Domu Wczasów Dziecięcych, dostaliśmy też dotacje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na trzy zadania. Dostaliśmy informacje, że z tego funduszu pozostały jeszcze środki do wykorzystania i w przyszłym tygodniu będziemy składać kolejne wnioski na dofinansowanie - dodaje starosta Jan Pelczar.