W Zręcinie odbędzie się charytatywny kiermasz. Dochód zostanie przekazany na leczenie Agnieszki i Wiktora.
Charytatywny Kiermasz Świąteczny odbędzie się w niedzielę 20 grudnia przy kościele parafialnym w Zręcinie, początek o godz. 7. Organizatorem wydarzenia jest Dyrektor - Etatowy Członek Zarządu Powiatu Krośnieńskiego Monika Subik i sołtys Świerzowej Polskiej Bogusława Kawalec.

Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie na leczenie Wiktora Ginalskiego oraz Agnieszki Zuzak.

Agnieszka Zuzak i Wiktor Ginalski
Agnieszka Zuzak i Wiktor Ginalski

13-letni Wiktor od pół roku zmaga się z białaczką. Jest pod opieką lekarzy ze Szpitala Specjalistycznego w Rzeszowie. Częste dojazdy i kosztowne leki wyczerpują na bieżąco budżet rodzinny. Od kilku miesięcy również dzielnie walczy o zdrowie Agnieszka, młoda kobieta, żona i matka. Jej choroba jest bardzo zaawansowana i wymaga specjalistycznego, kosztownego leczenia.

- Oprócz środków finansowych bardzo ważne jest wsparcie Wiktora i Agnieszki w różny sposób, pokażmy solidarność z nimi i ich bliskimi - piszą organizatorzy. Już wiadomo, że podczas jarmarku zakupić można będzie m.in. świąteczne wypieki i dania, ozdoby, zabawki, książki, kosmetyki i rękodzieło.

Bożonarodzeniowy Jarmark Charytatywny - 22 grudnia 2019 rok
Bożonarodzeniowy Jarmark Charytatywny - 22 grudnia 2019 rok

To nie pierwsze tego typu przedsięwzięcie zorganizowane w Zręcinie. Niemal rok temu odbył się Bożonarodzeniowy Jarmark Charytatywny, podczas którego zbierano fundusze na leczenie Joli i Jasia - mieszkańców Świerzowej Polskiej. Cieszył się on ogromnym zainteresowaniem, zebrano ponad 20 tys. zł.

[AKTUALIZACJA]

Znamy wynik kiermaszu: Charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy w Zręcinie. Zebrano 24 tys. zł.