300 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego oraz wyprodukowany już bimber ujawnili funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu.
Funkcjonariusze KAS prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej produkcji alkoholu.

- Podczas przeszukania na terenie jednej w posesji w powiecie sanockim ujawnili 300 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego oraz 12,7 litrów gotowego bimbru. Podczas prowadzonych działań zabezpieczony został także sprzęt służący do produkcji alkoholu - informuje Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

W Polsce produkcja alkoholu etylowego jest dozwolona jedynie po uzyskaniu odpowiedniego wpisu do rejestru. To oznacza, że produkcja popularnego bimbru, nawet na własny użytek, jest zabroniona i podlega karze. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone jest przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

- Prowadzenie działalności w zakresie wyrobu i przetwarzania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku - dodaje Edyta Chabowska.