Cezary przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 1:45. To pierwszy krośnianin urodzony w nowym roku.
Pierwszy krośnianin - chłopiec przyszedł na świat siłami natury 1 stycznia o godz. 1:45. W chwili urodzenia mierzył 56 centymetrów i ważył 3210 g. Był jednocześnie pierwszym dzieckiem urodzonym w 2021 roku w krośnieńskim szpitalu.

Szczęśliwi rodzice to Monika i Michał Musijowscy, rodzina związana z krośnieńskim sportem i Karpacką Państwową Uczelnią w Krośnie.

Gratulacje od prezydenta i dyrektora

Tradycyjnie, do szpitala z gratulacjami dla rodziców, życzeniami i upominkami dla pierwszego mieszkańca Krosna zawitał zastępca prezydenta. - Życzę, aby chłopiec tak się rozwijał, jak my marzymy, aby Krosno się rozwijało. Życzę, aby ustępująca pandemia pozwoliła otworzyć całą gamę pełnych warunków do rozwoju każdego mieszkańca naszego miasta - zwrócił się do rodziców prezydent.

Gratulacje rodzicom złożył także dyrektor krośnieńskiego szpitala Piotr Czerwiński wręczając prezenty i list gratulacyjny.

Pierwszy krosnianin w 2021

Maluch i jego mama czują się dobrze, szpital opuszczą prawdopodobnie w niedzielę.

Rodzice wybrali imię Cezary. Nie spodziewali się, że ich syn jako pierwszy przyjdzie na świat w nowym roku - Tak naprawdę nie miało to znaczenia. Najważniejsze jest to, że jest zdrowy a żona dobrze się czuje - podkreśla Michał Musijowski. Na Cezarego w domu czeka dwuletni brat Stefan.

Dobry rok mimo pandemii

Kierownik oddziału ginekologiczno-położniczego krośnieńskiego szpitala dr n. med. Janusz Słowik podkreśla, że mimo pandemii, miniony rok pod względem liczby porodów był dobry. W krośnieńskiej placówce w 2020 roku urodziło się 1001 dzieci.

- Mimo, że jest trend spadkowy liczby urodzeń cieszymy się bardzo, że pacjentki chcą u nas rodzic. Zapraszamy do naszego szpitala, pracujemy cały czas bez przestojów - mówi kierownik. Dodaje jednocześnie, że są plany wznowienia porodów rodzinnych, które nie odbywały się w ostatnim czasie ze względu na pandemię. - Po zaszczepieniu wszystkich pracowników i części społeczeństwa powrócimy do porodów rodzinnych. Sam zachęcam wszystkich i mobilizuję do zaszczepienia się. Jest to największe osiągniecie medycyny XXI wieku. Osobiście uważam, że nie ma się co obawiać - dodaje kierownik.

Do godz. 12:00 2 stycznia w krośnieńskim szpitalu przyszło na świat 4 dzieci - trzech chłopców i jedna dziewczynka, w tym pierwszy mieszkaniec powiatu krośnieńskiego.