Tomasz Okoniewski, członek Fotoklubu RCKP Krosno został uhonorowany dyplomem Wybitnego Artysty Excellence FIAP Gold. Jest jednym z trzech w historii Polaków wyróżnionych tym tytułem oraz pierwszym na Podkarpaciu.
Tomasz Okoniewski mieszka w Korczynie. Z wykształcenia jest historykiem i dziennikarzem, a z zamiłowania wielkim pasjonatem i promotorem fotografii. Ulubiona tematyka to krajobraz najbliższej okolicy oraz reportaż życia codziennego.

- Fotografowanie pejzażu uczy patrzeć na świat w odmienny sposób, dostrzegać rzeczy wcześniej niedostrzegane. Jednak najważniejszym tematem pozostanie u niego człowiek i jego emocje w ujęciu reporterskim i dokumentalnym - podkreśla pan Tomasz.

Tomasz Okoniewski
Tomasz Okoniewski

Prace Tomasza Okoniewskiego zdobywały wyróżnienia i nagrody w wielu ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach fotograficznych. W swoim dorobku posiada medale "Za fotograficzną twórczość" – Stowarzyszenia Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej oraz nagrody największych federacji międzynarodowych - patronów salonów fotograficznych oraz wielu związków krajowych. Jest również laureatem wielu prestiżowych konkursów. Jako jedyny Polak 19 razy uzyskał nagrodę NAJLEPSZEGO AUTORA SALONU – FIAP BEST AUTHOR. Jego fotografie były nagradzane do tej pory w 56 krajach świata, a na arenie międzynarodowej prezentowane w 76. Autor zdobył łącznie ponad tysiąc nagród w międzynarodowych salonach fotograficznych, co jest osobliwością w skali kraju. Zasiadał w jury konkursów ogólnopolskich oraz międzynarodowych. Prace pana Tomasza są publikowane w prasie lokalnej i ogólnopolskiej oraz wielu wydawnictwach albumowych i okazjonalnych.

foto: Tomasz Okoniewski
(foto: Tomasz Okoniewski)

Tomasz Okoniewski w swoim dorobku posiada wiele tytułów fotograficznych w kraju i za granicą. Jest również członkiem honorowym Fotoferia Club (członek ILFIAP) oraz jednym z organizatorów internetowej grupy FotoKrosno. Ostatnio do fotografa związanego z Krosnem trafił kolejny prestiżowy tytuł. Tym razem największa na świecie Międzynarodowa Federacja Sztuki Fotograficznej FIAP z siedzibą w Luksemburgu uhonorowała go dyplomem Wybitnego Artysty Excellence FIAP Gold.

foto: Tomasz Okoniewski
(foto: Tomasz Okoniewski)

Autor został uhonorowany nagrodą Starosty Krośnieńskiego – „Działacz Kultury” za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i odnowy kultury. W 2016 roku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał Tomaszowi Okoniewskiemu Honorową Odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej". Natomiast w 2017 roku autor uhonorowany został Nagrodą Prezydenta Miasta Krosna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. Fotoklub Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenie Twórców w 1918 roku przyznał autorowi medal „Za zasługi dla fotografii polskiej” w 100. rocznicę odzyskania niepodległości (1918-2018). W 2020 roku odznaczony Srebrnym Medalem „Za Fotograficzną Twórczość” – odznaczeniem ustanowionym przez Zarząd i przyznawanym przez Kapitułę Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców.

Tomasz Okoniewski zaprasza na facebookowy profil promujący osobliwości najbliższej okolicy, jak również całego Podkarpacia: Korczyna i okolice – dawniej i dziś.

~Korczyna

08-01-2021 21:08 10 26

Super zdjęcia,zawsze ciekawe,interesujące
Odpowiedz

~Pasjonat

08-01-2021 14:57 9 39

Pan Tomasz ma - jak można to zauważyć - ogromną potrzebę zaistnieć i pokazać wszystkim, że potrafi.
Z ogromnym zaangażowaniem zdobywa kolejne laury i tytuły dzięki którym możemy o nim dowiedzieć się z internetowych newsów.
Liczyć należy, że jego zapał nie zmaleje i prześcignie on w osiągnięciach Pana Cezarego Dubiela.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.