Policjanci przestrzegaj przed nadmierną ufności i łatwowierność wobec nieznanych osób. Przekonała się o tym mieszkanka gminy Trzebownisko.
W miniony czwartek przed południem policjanci z komisariatu w Trzebownisku zostali zawiadomieni o kradzieży. Okazało się, że do 62-letniej mieszkanki gminy przyszła kobieta, która miała być zainteresowana kupnem antyków. Pokrzywdzona wpuściła ja do domu. Po chwili rozmowy, nieznajoma stwierdziła, że w domu dzieje się coś złego. Aby wygonić złą energię, należało zawinąć w ręcznik pieniądze i złożyć je w ciemnym miejscu.

- Kobieta postąpiła zgodnie z tymi wskazówkami i przekazała nieznajomej pieniądze i biżuterie oraz ręcznik. W międzyczasie wyszła do łazienki po kolejny ręcznik. To wystarczyło. Chwilę później nieznana kobieta wyszła z domu i odjechała ciemnym samochodem. Już po jej wyjściu pokrzywdzona zorientowała się, że została okradziona - poinformowała Komenda Miejska Policji w Rzeszowie.

Policjanci zalecają ostrożność, gdy ktoś nieznajomy chce wejść do naszego mieszkania lub domu.

- Nie dajmy się zwieść atrakcyjnym ofertom i propozycjom, opowiadanym przez nich historiom, czy nierealnym usługom. Pod żadnym pozorem nie zostawiajmy ich samych. Natrętni domokrążcy często okazują się zwykłymi złodziejami. W przypadku obaw i podejrzeń, niezwłocznie powiadamiajmy policję- apeluje KMP w Rzeszowie.