26 października w Tarnobrzegu, w hali MOSiR odbyły się Mistrzostwa Podkarpacia Oyama Karate w kumite. W rywalizacji uczestniczyło przeszło 130 zawodników.
Mistrzostwa zorganizował Tarnobrzeski Klub Oyama Karate pod kierownictwem Sensei Grzegorza Uzara. Sędziami maty byli Shihan Ryszard Zółty 5 dan, Sensei Misrosław Osika 4 dan, Dariusz Szulc 3 dan . Zawodnicy rywalizowali na dwóch matach. Rozegrano konkurencję Lekki Kontakt z udziałem młodzików oraz juniorów młodszych oraz Semi-knockdown z pojedynkami juniorów, juniorów starszych i seniorów.

Z Klubu Oyama Karate sekcja w Krośnie wystartowało czworo zawodników.
W Lekkim Kontakcie w kategorii młodzik (10-12lat) do 35kg bardzo dobrze spisała się Marcelina Bystrzycka zajmując 3 miejsce, warto zaznaczyć, że dla Marceliny był to pierwszy start w tak prestiżowej imprezie.

W Semi-knockdown w kategorii junior do 50 kg Anna Jamróg walczyła o pierwsze miejsce z utytuowaną zawodniczką Mają Wójcik. Walka była bardzo emocjonująca oraz wyrównana, która w regulaminowym czasie nie została rozstrzygnięta. Dogrywka również nie dała jednoznacznego rozstrzygnięcia i Anna przegrała przez wskazanie sędziego maty na rywalkę ostatecznie zajmując 2 miejsce.

W kategorii junior starszy do 60 kg wystartował Grzegorz Motyka. Walka o 3 miejsce nie dała żadnych wątpliwości kto jest lepszy. Grzegorz od samego początku kontrolował walkę zasypując swojego przeciwnika gradem potężnych ciosów wykonywanych technikami ręcznymi oraz nożnymi.

W kategorii senior +80kg wystartował Robert Barański zajmując 2 miejsce.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.