Sąd Rejonowy w Krośnie skazał 41-letniego Grzegorza Z. za przestępstwa, których dopuścił się w styczniu i lutym ubiegłego roku. Krośnianin, wcześniej wielokrotnie karany, działał w warunkach recydywy.

W ubiegłym roku Prokuratura Rejonowa w Krośnie prowadziła śledztwo przeciwko 41-letniemu Grzegorzowi Z. z Krosna. Mężczyźnie postawiono kilka zarzutów. Pierwszy z nich dotyczy rozboju, którego dopuścił się w jednym z krośnieńskich hoteli w nocy 5 lutego 2020 r.- Grzegorz Z. przeskoczył przez ladę recepcji i przedmiotem przypominającym broń palną sterroryzował pracownicę recepcji skradł 1050 zł - powiedziała Iwona Czerwonka-Rogoś, Prokurator Rejonowy w Krośnie.Kolejny zarzut dotyczył trzech kradzieży z włamaniem do placówek handlowych na terenie Krosna, których dokonał od 27 stycznia do 4 lutego 2020 r. 27 stycznia dokonał kradzieży z włamaniem do sklepu przy ul. Lelewela, a 4 lutego do sklepu spożywczo-przemysłowego przy ul. Kisielewskiego oraz do sklepu przy ul Pużaka. Łączne straty oszacowano na ponad 28,8 tys. zł. Z kolei 3 lutego w Krośnie przy ul. Franciszkańskiej skradł rower o wartości 2,1 tys. zł. 41-latek miał też zarzut popełnienia przestępstwa seksualnego z artykułu 197 paragraf 2 Kodeksu Karnego.Okazało się, że rozboju, kradzieży z włamaniem oraz kradzieży dokonał w warunkach tzw. recydywy, czyli w ciągu 5 lat po odbyciu kary co najmniej 6 miesięcy pozbawienia wolności za umyślne przestępstwo podobne.Grzegorz Z. został zatrzymany przez krośnieńskich policjantów 9 lutego. Proces 41-letniego mężczyzny odbywał się w Sądzie Okręgowym w Krośnie. Wyrok zapadł w styczniu br. Sąd nie miał wątpliwości, że Grzegorz Z. popełnił te przestępstwa i skazał go na łączną karę 6 lat pozbawienia wolności. Ma też między innymi obowiązek naprawienia wyrządzonych szkód oraz zapłaty nawiązki. Wyrok nie jest prawomocny.~Lampart Magda

26-01-2021 07:01 6 31

Uwolnić słonia.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.