W lutym zostaną zorganizowane badania nauczycieli klas I-III oraz nauczycieli przedszkoli. Ile odnotowano przypadków zakażeń COVID-19 w Krośnie i powiecie w roku ubiegłym?

Ewa Szybieniecka, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Krośnie na dzisiejszej sesji Rady Miasta Krosna poinformowała, że w ubiegłym roku w Krośnie i powiecie krośnieńskim odnotowano 3807 przypadków zakażeń COVID-19, w tym 1302 wśród mieszkańców miasta Krosna. W 2021 r. do tej pory mamy zarejestrowane 193 zachorowania, z tego 54 odnotowano w Krośnie. Jeśli osoba ma wynik dodatni, przeprowadzany jest wówczas wywiad epidemiologiczny.
- Jeśli rodzina się rozdzieli nie ma kontaktu z osobą zakażoną, to wtedy kwarantanna trwa 10 dni. W innym przypadku, kwarantanna jest przedłużona do 17 dni - dodała dyrektor Ewa Szybieniecka.


Zapowiedziała też, że od niedzieli 7 lutego zaczynają się badania nauczycieli klas I-III, a tydzień później, w niedzielę 14 lutego rozpoczną się badania nauczycieli przedszkolni.
- Badaniami zostaną objęci nauczyciele, z wyłączeniem personelu pomocniczego - stwierdziła Ewa Szybieniecka.


Wcześniejszą akcję badania nauczycieli udało nam się bardzo dobrze rozwiązać wspólnie z krośnieńskim szpitalem.
- Myślę, że będzie tak również teraz - dodała.


Na około 500 badań wśród nauczycieli z klas I-III w Krośnie i powiecie krośnieńskim, które przeprowadzono w pierwszej turze, przed powrotem do szkół uczniów klas I-III, stwierdzono zaledwie 3 pozytywne wyniki.