Ważne dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym. Rozpoczyna się rekrutacja do krośnieńskich przedszkoli na rok szkolny 2021/2022. Sprawdź, jakie będą obowiązywać zasady.

Od poniedziałku 1 lutego rodzice dzieci uczęszczających do krośnieńskich przedszkoli mogą składać deklaracje o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w kolejnym roku szkolnym.Kontynuacja wychowania przedszkolnego


Jeśli rodzic chce, aby dziecko nadal chodziło do krośnieńskiego przedszkola, musi elektronicznie wypełnić deklarację w systemie NABÓR (https://nabor.pcss.pl/krosno/), a następnie ją wydrukować i podpisany dokument złożyć w przedszkolu. Deklaracje należy składać do 9 lutego do godz. 15.00.

- Brak złożenia deklaracji kontynuowania edukacji w terminie, jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w danym przedszkolu. Po zakończeniu pierwszego etapu rekrutacji, czyli 16 lutego, i ustaleniu ostatecznej liczby miejsc, rozpocznie się kolejny etap czyli nabór dzieci rozpoczynających edukację w przedszkolu - tłumaczy Bronisław Baran, zastępca prezydenta Krosna.Dziecko pierwszy raz w przedszkolu


Od 17 lutego do 25 deklaracje w systemie będą składać wnioski rodzice dzieci, które mieszkają w Krośnie, a do tej pory nie były objęte wychowaniem przedszkolnych. W takim przypadku również trzeba wypełnić deklarację w systemie NABÓR, a następnie ją wydrukować i podpisany dokument złożyć w wybranym przedszkolu.Gdzie informacje?


- Rodziców zapisujących dzieci do miejskich przedszkoli zachęcamy do zapoznania się z informatorem zamieszczonym w serwisie internetowym NABÓR. Tam w zakładce Aktualności zamieszczane będą szczegółowe informacje na temat zasad, terminów i kryteriów zapisu dzieci do przedszkoli miejskich oraz bieżące informacje dotyczące kolejnych etapów rekrutacyjnych na rok szkolny 2021/2022 - dodaje Bronisław Baran.

W zakładce Dokumenty, można znaleźć wszelkie niezbędne komunikaty oraz wyjaśnienia. Na platformie rodzice będą mogli też zapoznać się z pełną ofertą placówek przedszkolnych.