3 lutego odbędzie się zaległy mecz 7. kolejki Suzuki 1 Liga mężczyzn Miasto Szkła Krosno - TBS Śląsk II Wrocław. Trzy dni później rewanż we Wrocławiu.
W pierwszym tygodniu lutego koszykarze Miasta Szkła Krosno rozegrają dwa pojedynki z zespołem TBS Śląsk II Wrocław. Pierwsze starcie obu drużyn już w najbliższą środę, 3 lutego na parkiecie krośnieńskiego MOSiR-u. To ostatni zaległy pojedynek podopiecznych Marcina Radomskiego z pierwszej rundy rozgrywek Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Mecz rewanżowy odbędzie się trzy dni później, w sobotę 6 lutego, we Wrocławiu.

Po rozegraniu 20 meczów oba zespoły mają tyle samo zwycięstw co porażek (9-11) i z 29 punktami zasiadują w tabeli na 10 i 11 pozycji. Bezpośredni pojedynek ma więc duże znaczenie dla obu drużyn.

W dwóch ostatnich pojedynkach podopieczni Dusana Stojkova ulegli w meczach wyjazdowych w Opolu i Prudniku. Krośnianie natomiast pokonali na wyjeździe zespół GKS-u Tychy oraz odprawili z kwitkiem ostatnią drużynę rozgrywek, zespół Zetkama Doral Nysa Kłodzko.

Czołowymi zawodnikami TBS Śląsk II Wrocław są młodzi zawodnicy, którzy regularnie grają również w pierwszym zespole Śląska, występującym w Energa Basket Lidze: Tomczak, Musiał, Gordon czy Szlachetka. Mamy nadzieję, że Szklany Team pozostanie na zwycięskiej ścieżce i dopisze kolejne 2 punkty do swojego konta, co umożliwi walkę o fazę play-off rozgrywek.

Środowe spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30. Z powodu obostrzeń spowodowanych zagrożeniem epidemicznym mecz nadal odbywa się bez udziału publiczności a jego bezpośrednia transmisja na żywo dostępna będzie w Internecie.