Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie wzbogaciło się o nową karetkę na bazie Mercedesa Sprintera ze specjalistycznym wyposażeniem. Koszt całkowity ambulansu wyniósł ponad 390 tys. zł.
Zakup został sfinansowany ze środków budżetu wojewody podkarpackiego i budżetu państwa. Dotację udało się pozyskać dzięki staraniom i wsparciu Zarządu Powiatu Krośnieńskiego.

- Samochód uzupełni tabor SPPR i będzie pełnić funkcję karetki reanimacyjnej. Jest to kolejny krok do podniesienia standardów w państwowym ratownictwie medycznym - podkreśla dyrektor Andrzej Jurczak.

nowa karetka pogotowia w Krośnie

Ambulans wyposażony jest w nowoczesny sprzęt medyczny i ratowniczy, który przyczyni się do wzrostu poziomu udzielania świadczeń poszkodowanym i chorym oraz poziomu bezpieczeństwa potencjalnych pacjentów.

Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie posiada 7 zespołów Państwowego Ratownictwa Medycznego (PRM), w tym: 2 zespoły typu "S" - karetka specjalistyczna z lekarzami systemu PRM
5 zespołów typu "P" - karetka podstawowa z pielęgniarkami i pielęgniarzami systemu PRM oraz ratownikami medycznymi.

nowa karetka pogotowia w Krośnie

Zespoły zabezpieczają rejon powiatu krośnieńskiego i miasta Krosna.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.