Problem z zasięgiem sieci komórkowych w miejscowości Lubatówka wynika z jej położenia i jest znany od dawna. Ma to się wkrótce zmienić.
Wkrótce ma zniknąć problem z zasięgiem sieci komórkowej w miejscowości Lubatówka. Staraniem włodarzy gminy Iwonicz-Zdrój jeden z operatorów podpisał umowę na wynajem masztu w tej miejscowości.

- 11 lutego została podpisana umowa najmu masztu, będącego własnością Gminy Iwonicz-Zdrój, dla jednego z operatorów świadczących usługi telefoniczne i internetowe. Zgodnie z zapisami umowy, najemca uruchomi infrastrukturę, która spowoduje, że mieszkańcy Lubatówki będą mogli swobodnie korzystać z telefonii komórkowej - informuje Witold Kocaj, Burmistrz Gminy Iwonicz-Zdrój.

Problem z zasięgiem w Lubatówce znany jest od dawna. Najbliższe nadajniki zlokalizowane w Iwoniczu-Zdroju, Iwoniczu czy Zboiskach nie pozwalają na dotarcie ze stabilnym i mocnym sygnałem do tej miejscowości.

Gmina zwróciła się do operatorów działających w Polsce o poprawę sytuacji. - Dołożymy wszelkich starań, aby w jak najkrótszym czasie mieszkańcy Lubatówki mogli cieszyć się dobrym zasięgiem - mówił w sierpniu ubiegłego roku burmistrz Witold Kocaj.

Jeden z operatorów odpowiedział czego efektem jest podpisana dziś umowa. Nieoficjalnie ustaliliśmy, że chodzi o "pomarańczowego operatora", czyli Orange.