Krośnieńscy policjanci apelują do właścicieli nieruchomości o regularne odśnieżanie dachów oraz usuwanie zwisających sopli.
W związku z utrzymującymi się opadami śniegu, na dachach domów, supermarketów oraz hal produkcyjnych zalega gruba warstwa białego puchu. Nieodśnieżone dachy budynków stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa osób przebywających wewnątrz obiektu, jak również w jego najbliższym otoczeniu.

- Przypominamy, że za usuwanie śniegu z dachu budynku oraz zwisających sopli odpowiedzialny jest właściciel obiektu, jego zarządca bądź administrator. Za niedopełnienie tego obowiązku grozi grzywna, kara ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności. Administratorzy budynków powinni również pamiętać, aby usuwać zwisające sople, które stanowią poważne zagrożenie dla życia i zdrowia ludzkiego - mówi rzecznik krośnieńskich policjantów asp. sztab. Paweł Buczyński.

~Słuchaj milicjanta

12-02-2021 08:40 7 31

Niech sami odśnieżają. Lenie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.