Teledysk "Oszczędzaj wodę tak, jak ja!" zwyciężył w II etapie ogólnopolskiego programu. O czym przypominają w nim uczniowie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach?

Trwa piąta edycja programu edukacyjnego "Być jak Ignacy", organizowanego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, nad którym patronat sprawuje Minister Edukacji Narodowej. Ma on na celu promowanie działań proekologicznych poprzez eksperymenty czy gry edukacyjne, a także kształtowanie dobrych nawyków i rozpowszechnianie ich.


Program podzielony jest na 4 etapy, a każdy poświęcony jest innemu zagadnieniu: energii, ekologii, transportowi przyszłości oraz światu wirtualnemu. Bierze w nim udział 2900 szkół z całej Polski. Wśród nich jest Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Wielkiego w Rogach. Koło naukowe działające w tej szkole, w II etapie odniosło ogromy sukces, zdobywając pierwsze miejsce w kraju. Teledysk "Oszczędzaj wodę tak, jak ja!" przygotowali: Jakub Dobosz, Zofia Drozd, Antonina Knap, Mateusz Knap, Rafał Łoś, Kacper Rygiel, Szymon Stanisz, Emilia Ucherek, Julita Uliasz, Paweł Uliasz, Martyna Wołtosz. Scenariusz i realizacja: Anna Prajzner i Sabina Uliasz; montaż: Przemysław Janczewski; akompaniament: Dariusz Habrat.Tablice z pracami uczniów
Prace uczniów w ramach konkursu plastycznego "Dlaczego należy oszczędzać wodę"

- Jest to na pewno dla szkoły i gminy niesamowite wyróżnienie. Rogi są blisko Bóbrki, gdzie Ignacy Łukasiewicz założył pierwszą na świecie kopalnię ropy naftowej. Także w Rogach mamy jeszcze pracujące szyby naftowe - powiedziała Dorota Chilik, wójt gminy Miejsce Piastowe.


Zwycięska szkoła otrzyma 8000 zł a nauczyciel, opiekun grupy 3000 zł z przeznaczeniem na pomoce naukowe


Zwycięski projekt uczniów z Rogów:Drugie miejsce w II etapie zajęła Szkoła Podstawowa im. Stanisławy Grelli we Wrocance.


19 lutego w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Rogach odbyło się podsumowanie gminnego konkursu plastycznego "Dlaczego należy oszczędzać wodę". Konkurs odbył się pod patronatem wójta Gminy Miejsce Piastowe, a organizowany był przez szkołę w Rogach w ramach realizacji drugiego etapu programu edukacyjnego "Być jak Ignacy". Na konkurs zgłoszono 133 prace. Wśród uczniów klas I-IV zwyciężyła Alicja Bałon (SP Rogi) przed Kornelem Zygmuntem (SP Łężany) i Amandą Rachwał (SP Targowiska). Wyróżnienia w tej kategorii przypadły Nadii Czekańskiej (SP Zalesie), Aleksandrze Fejkiel (SP Rogi), Julii Litwin (SP Głowienka).


Podsumowanie gminnego konkursu plastycznego Dlaczego należy oszczędzać wodę
Podsumowanie gminnego konkursu plastycznego "Dlaczego należy oszczędzać wodę"

W kategorii: klasy V-VIII najwyżej oceniono pracę Lucyny Pawłowskiej (SP Zalesie). Drugie miejsce zajęła Nikola Gunia (SP Głowienka), trzecie Milena Pietruszka (SP Rogi), a wyróżnienie Anna Szewczyk (SP Łężany).


Nagrody i wyróżnienia wręczała wójt gminy Miejsce Piastowe Dorota Chilik.


~Ech

08-05-2021 15:03 19 88

Mam nadzieję, że nikt się nie zaraził. Czasy są trudne. Niestety, niektórzy nie zawsze przestrzegają obostrzeń.
Odpowiedz

~Irek

06-05-2021 17:14 4 98

Widzę, że dyrektor szkoły na zdjęciu nie ma założonej maseczk, mimo że byli to wydarzenie, na którym przebywało dużo osób. Nie dziwne, że potem dzieci nie stosują się do zasad sanitarnych, które obecnie obowiązują na terenie całego kraju. Moim zdaniem to narażanie uczniów i ich rodzin na zakażenie koronawirusem.
Odpowiedz

~Szczery

23-03-2021 20:01 5 97

Rozumiem informować o jakiejś poważnej zasłudze (np. o wybudowaniu placu zabaw itp.), ale pisanie o zamonotwaniu daszku...Chyba w każdej gminie robi się takie rzeczy. No ale może nie ma się czym chwalić, nie wiem, aż tak nie śledzę poczynań włodarzy czy dyrektorów szkół... Pozdrawiam!
Odpowiedz

~Jan

19-03-2021 01:18 15 100

Oczywiscie mialem na myśli pierwszego mieszkańca (21-02-2021 15:09)
Odpowiedz

~Osoba z Rogów

18-03-2021 20:30 14 87

Zastanawia mnie również fakt, iż pani wójt przegrała ogromną ilością głosów podczas wyborów w miejscowości, w której na stałe mieszka.
Odpowiedz

~Osoba z Rogów

17-03-2021 13:36 8 115

15 marca, na facebook'u, poprzez fanpage naszej szkoły poinformowano o montażu daszku... Naprawdę? Poprzednicy chwalili się poważnymi inwestycjami, a nie rzeczami, które są oczywistością.
Odpowiedz

~Mieszkaniec wsi Rogi

13-03-2021 16:14 6 100

O tak, to prawda. Znam temat - wiem, że mieszkańcy faktycznie nie cieszą się z powodu zmiany dyrektora szkoły.
Odpowiedz

~Mieszkaniec

11-03-2021 14:32 16 79

Z tego, co wiem, to rodzice są smutni z tego powodu, że była Pani Dyrektor nie pełni już swojej dawnej funkcji. Społeczność szkolna poznała ją, jako osobę na poziomie, która z impetem zmieniła wizerunek całej Naszej "podstawówki". Twierdzę, iż były to złote czasy - pewna era, która raczej już nie wróci. RENESANS dla rogowskiej oświaty...
Odpowiedz

~Jan

27-02-2021 19:40 15 104

Ja też jestem zdania, że komentujący o nicku "Mieszkaniec" faktycznie może nie być realnym mieszkańcem naszej gminy, w każdym razie, chyba nikt, kto jest bezstronny nikomu by tak " nie słodził". No nic, pozostaje nam chyba tylko wierzyć w uczciwość. Jako uważny obserwator wiem, że w rogowskiej szkole na chwilę obecną nie dzieje się dobrze. Łączy się klasy, oddziały przedszkolne, kwestia kuchni... Smutne to wszystko. Tym bardziej, że poprzednicy zrobili wiele dla szkół. Życzę miłego dnia!
Odpowiedz

~Magda

23-02-2021 21:17 17 41

Gratulacje, dwie szkoły z gminny ma 1 i 2 miejscu w konkursie, to wielkie wyróżnienie dla OP w Miejscu Piastowym.
Odpowiedz

~Rodzic

22-02-2021 17:50 4 101

Moze po to, że Pani Wójt obiecala, że wszystko zostanie po staremu, ale dobrze wiemy, jak jest.
Odpowiedz

~Szczery

22-02-2021 17:33 17 87

Po prostu rodzice czują się olewani.
Odpowiedz

~Rodzic1

22-02-2021 09:33 18 57

Każda rzecz, pozytywna zamienia się w negatywną, po co pisać o stołówce, pod postem o szkolnym sukcesie. Jakaś dziwna sytuacja, ludzie trochę kultury.
Odpowiedz

~Szczery

21-02-2021 18:41 4 106

Kiedyś budowało się boiska, świetlice, hale sportowe, orliki, remonotwalo klasy, korytarze szkolne, kupowało drogie sprzęty kuchenne czy interaktywne. Teraz wszystko się likwiduje.
Odpowiedz

~Konrad

21-02-2021 17:58 2 112

No pewnie, a rodzice protestują na fb za nic. Kilkaset podpisów przeciwko likwidacji kuchni zostało podpisany ch w ciągu jednego wiecozra też za nic. To samo odnośnie łączenia klas, czy oddziałów przedszkolnych.
Odpowiedz

~Tomek

21-02-2021 15:32 6 54

Dobrze się dzieje, nie tylko chodzi mi o konkurs, chociaż jest to sukces dla szkoły. Kibicuje SP z panią dyrektor i nauczycielami na czele.
Odpowiedz

~Ciekawy

21-02-2021 15:31 16 87

@Mieszkaniec, ciekawe, czy naprawdę jest Pan/Pani mieszkańcem naszej gminy..
Odpowiedz

~Osoba z Rogów

21-02-2021 15:23 3 92

@Mieszkaniec, no my póki co tego nie widzimy... Ludzie są niezadowoleni.
Odpowiedz

~Mieszkaniec

21-02-2021 15:09 15 52

To się nazywa wziąć byka za rogi...
Moje gratulacje, duży sukces i to na skalę kraju. Właśnie takich ludzi potrzebujemy: odważnych, ambitnych, którzy nie bojąc się krytyki, potrafią iść do przodu, angażując przy tym innych - nasze dzieci.
Tak trzymać!
Odpowiedz

~Ignaś

20-02-2021 16:19 5 60

Bravo Rogi, Burza Rogi, Servus.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.