Kierowca osobowego volkswagena w niedzielne przedpołudnie w Świerzowej Polskiej potrącił dwoje młodych ludzi i uciekł. Rodzina poszkodowanej dziewczyny poszukuje osób, które były świadkami tego zdarzenia.

Rodzina prosi o kontakt osoby, które jako pierwsze pojawiły się na miejsc wypadku, w którym ucierpiała 17-letnia dziewczyna i 19-letni chłopak. Apelują też to osób, które w niedzielę, 21 lutego przejeżdżały ul. Krośnieńską w Świerzowej Polskiej między godziną 9.30 a 10.00 i mogą mieć w samochodzie nagranie z przejazdu tą trasą.


Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca osobowego volkswagena na prostym odcinku drogi, jadąc w kierunku Krosna, zjechał na chodnik i uderzył w dwoje pieszych. Sprawca nie udzielając pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. Poszkodowani, młodzi mieszkańcy gminy Chorkówka w wieku 19 i 17 lat, zostali przetransportowani do krośnieńskiego szpitala. Obrażenia jednej z osób okazały się poważne.


Przed godziną 13 policja zatrzymała 53-letniego mieszkańca gminy Chorkówka, który może mieć związek z tym zdarzeniem. Mężczyźnie pobrano krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.


Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje w sprawie niedzielnego wypadku w Świerzowej Polskiej mogą się kontaktować telefonicznie pod numerem 662 755 027.