Krośnieński klub strzelecki "Husaria" z powodzeniem wystartował w ogólnopolskich zawodach strzeleckich "Zaślubiny z morzem" w Pucku. Młodzi strzelcy wrócili znad morza z dwoma medalami oraz czołowymi lokatami. Izabela Gajewska wygrała zawody w konkurencji młodziczek.
Krośnieński klub strzelecki "Husaria" z powodzeniem wystartował w ogólnopolskich zawodach strzeleckich "Zaślubiny z morzem" w Pucku. Młodzi strzelcy wrócili znad morza z dwoma medalami oraz czołowymi lokatami. Izabela Gajewska wygrała zawody w konkurencji młodziczek!

Do Pucka wybrało się pięcioro zawodników z Krosna. W strzelaniu z karabinu "Husarię" reprezentowały młodziczki, Izabela Gajewska oraz Julia Gosztyła, które odnotowały wysokie rezultaty. Izabela wygrała rywalizację w drugim dniu zawodów z wynikiem 396,0, natomiast Julia pierwszego dnia zawodów zajęła trzecią lokatę z wynikiem 393,3. W drugim dniu rywalizacji była czwarta.

Sukcesy Husarii Krosno

Ponadto w kategorii młodziczek, ale w konkurencji pistoletu, wystartowała Natalia Pelczar zajmując piątą (wynik 334) oraz czwartą lokatę (wynik 335). Dla Natalii był to udany debiut w zawodach poza Krosnem.

Oprócz młodziczek startowali również juniorzy. Jagoda Szajna z wynikami 603,5 i 611,9 zajęła 15 oraz 11 lokatę, natomiast Filip Mazur był 15 oraz 16 wśród juniorów. Dla juniorów te zawody były kwalifikacjami do Mistrzostw Polski Juniorów, obydwoje naszych zawodników spełniło normy kwalifikacyjne.

Międzynarodowe zawody w Pucku rokrocznie otwierają nowy sezon strzelecki, a także upamiętniają rocznicę odzyskania dostępu do morza przez Polskę. W tym roku ze względu na pandemię COVID-19 miały jedynie rangę krajowej rywalizacji, do której przystąpiło blisko 200 zawodników z kilkudziesięciu klubów.