81-letni mężczyzna zginął potrącony na przejściu dla pieszych. Sąd Rejonowy w Krośnie podjął decyzję w sprawie 24-letniego kierowcy bmw.

Do tragicznego wypadku doszło 24 lutego około godz. 13.30, w Krośnie na ul. Bohaterów Westerplatte. 24-letni mieszkaniec Krosna, kierujący bmw, na prostym odcinku drogi, potrącił starszego mężczyznę, który przechodził przez oznakowane przejście dla pieszych.Potrącony 81-letni mieszkaniec Krosna doznał poważnych obrażeń, był reanimowany na miejscu wypadku. Zmarł w karetce w drodze do szpitala. Kierowca bmw był trzeźwy. Pobrano od niego krew do badań na zawartość substancji odurzających.Potrącenie na Boh. Westerplatte w Krośnie

Prokuratura Rejonowa w Krośnie postawiła Mateuszowi H. zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym.


- Kierowca jadąc z prędkością nie mniejszą niż 82 km/h, w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 50 km/h, umyślnie wprowadził pojazd w niekontrolowany poślizg, nie zachował szczególnej ostrożności, nienależycie obserwował przedpole jazdy, w wyniku czego potrącił 81-letniego mężczyznę, prawidłowo przechodzącego przez oznakowane poziomo i pionowo przejście dla pieszych - poinformował Sławomir Merkwa, zastępca prokuratora rejonowego w Krośnie.Potrącenie na Boh. Westerplatte w Krośnie

Kierowca bmw, przesłuchany w charakterze podejrzanego, częściowo przyznał się do zarzucanego mu czynu.


- Mateusz H. potwierdził, że faktycznie potrącił mężczyznę, ale zaprzeczył, aby samochód wprowadzał w niekontrolowany poślizg. Zaprzeczył też, że jechał z prędkością minimum 82 km/h. Stwierdził, że jego prędkość nie była większa niż 60 km/h. Dodał również, iż powodem wypadku był fakt, że z przeciwległej strony niż mężczyzna, miała na przejście wchodzić kobieta i pełną obserwację skoncentrował na niej i nie zauważył mężczyzny - dodał prokurator Sławomir Merkwa.Sąd Rejonowy w Krośnie zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Mateusza H. na okres 2 miesięcy. Młodemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.


~JP

12-04-2021 11:38 8 27

Już wyszedł.
Odpowiedz

~ToM

28-02-2021 11:02 5 39

Jak miałem tyle lat co ci teraźniejsi rajdowcy to marzyłem żeby mnie kto syrenką podwiózł jak 5km na piechotę do szkoły szedłem ani mi w głowie nie było szaleństwo nawet komarkiem
Odpowiedz

~Gideona miecz

27-02-2021 13:06 6 32

Jednego aresztowali a drugiego nie. Widocznie ten drugi miał lepsze znajomości mimo, że był cyknięty i zwiał z miejsca zdarzenia. Tak w Krośnie działa kolesiostwo.
Odpowiedz

~Oczy

27-02-2021 08:25 4 38

W obrębie przejścia dla pieszych, patrzeć trzeba w kącie 180º na oba krańce pasów, a nie 90º tj. na jedną stronę
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.