Od kilku dni prowadzona jest akcja "Wieniec-21". W okolicy Korczowej znaleziono tuszę jelenia byka z odciętym porożem. Namierzono również kłusowika, u którego znaleziono także wnyki.

24 lutego Straż Leśna z Nadleśnictwa Jarosław patrolowała obszary leśne w okolicach Korczowej. Jest to teren zagrożony dużą penetracją przez zbieraczy zrzutów oraz kłusownictwem. W trakcie akcji odnaleziono tuszę jelenia byka z odciętym porożem. Zwierzę zginęło złapane we wnyku.


- O zaistniałym zdarzeniu poinformowano Komisariat Policji w Radymnie, po czym wspólnie z funkcjonariuszami policji strażnicy dokonali oględzin miejsca przestępstwa, zabezpieczając wszystkie ślady, również te, które prowadziły do pobliskiej wsi. W jednym z zabudowań w trakcie przeszukania odnaleziono cztery sztuki wnyków oraz odrąbane tyki poroża jelenia - poinformował Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie.


Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Radymnie.


Akcja o kryptonimie „Wieniec” (tak określa się poroże jelenia) ma charakter ogólnopolski. Bierze w niej udział około tysiąca strażników leśnych.


- Patrolują szczególnie te okolice, skąd pochodzą doniesienia o nieprawidłowym zachowaniu zbieraczy poroży. Chodzi o egzekwowanie zachowań zgodnych z przepisami. Wsparcia udziela Państwowa Straż Łowiecka i Policja - dodał Edward Marszałek z RDLP w Krośnie.