Od kilku dni prowadzona jest akcja "Wieniec-21". W okolicy Korczowej znaleziono tuszę jelenia byka z odciętym porożem. Namierzono również kłusowika, u którego znaleziono także wnyki.

24 lutego Straż Leśna z Nadleśnictwa Jarosław patrolowała obszary leśne w okolicach Korczowej. Jest to teren zagrożony dużą penetracją przez zbieraczy zrzutów oraz kłusownictwem. W trakcie akcji odnaleziono tuszę jelenia byka z odciętym porożem. Zwierzę zginęło złapane we wnyku.


- O zaistniałym zdarzeniu poinformowano Komisariat Policji w Radymnie, po czym wspólnie z funkcjonariuszami policji strażnicy dokonali oględzin miejsca przestępstwa, zabezpieczając wszystkie ślady, również te, które prowadziły do pobliskiej wsi. W jednym z zabudowań w trakcie przeszukania odnaleziono cztery sztuki wnyków oraz odrąbane tyki poroża jelenia - poinformował Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie.


Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Radymnie.


Akcja o kryptonimie „Wieniec” (tak określa się poroże jelenia) ma charakter ogólnopolski. Bierze w niej udział około tysiąca strażników leśnych.


- Patrolują szczególnie te okolice, skąd pochodzą doniesienia o nieprawidłowym zachowaniu zbieraczy poroży. Chodzi o egzekwowanie zachowań zgodnych z przepisami. Wsparcia udziela Państwowa Straż Łowiecka i Policja - dodał Edward Marszałek z RDLP w Krośnie.~myśliwy-inaczej

01-03-2021 18:03 8 38

Największym i najgorszym drapieżnikiem wśród wszystkich żyjących zwierząt jest człowiek. Dlatego z jego strony istnieje największe zagrożenie i dla innych zwierząt, i dla przyrody. A temu trzeba porządnie przyłożyć, najlepiej też go złapać we wnyki i jak padnie odciąć durny, bez mózgu łeb. To tak dla przykładu, dla innych jemu podobnych. A tego jelenia naprawdę bardzo mi szkoda, kłusownika już nie będzie szkoda.
Odpowiedz

~Loli

01-03-2021 08:27 4 42

10 lat bezwzględnego więzienia + robota w kamieniołomie, żeby na suchy chleb i wodę zarobił, bez wcześniejszego zwolnienia, konfiskata majątku i nauczy gościa i innych kłusowników. Nieuchronność kary musi być.
Odpowiedz

~Adam555

01-03-2021 07:32 4 41

Ja bym mu obciął ręce żeby już nigdy żadnego zwierzęcia nie skrzywdził,zwierzę też czuje tylko powiedzieć nie umie.Kara powinna być taka jak za okaleczenie człowieka!
Odpowiedz

~Toffik

28-02-2021 19:59 4 47

Ludzie to najgorsze zwierzęta na tym świecie dowalic mu solidną kare
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.