Od godziny 22.00 w dniu 23 lutego obsługę wezwań alarmowych z terenu działania Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie przejęła skoncentrowana Dyspozytornia Medyczna w Rzeszowie.

Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Krośnie poinformowało na swoim Facebooku o zamknięciu bardzo ważnego rozdział w historii krośnieńskiego Pogotowia. Zakończyła pracę Dyspozytornia Medyczna. Jest to kolejny krok planowanej i wdrażanej od wielu lat centralizacji systemu powiadamiania ratunkowego w Polsce.- Dzięki przejściu znacznej części zespołu krośnieńskich dyspozytorów do pracy w wojewódzkiej dyspozytorni w Rzeszowie widzimy ten proces jednak jako kontynuację a nie zakończenie pewnej historii. Bo historię tworzą ludzie a nie miejsca.
Serdecznie dziękujemy wszystkim koleżankom i kolegom, którzy przez kilkadziesiąt lat pełnili służbę w dyspozytorniach medycznych w Krośnie, Jaśle, Strzyżowie, Ropczycach czy Dębicy. Dziękujemy za wszystkie wspólne akcje, wszystkich pacjentów, którym mogliśmy pomóc, każde uratowane życie
- napisano na profilu Samodzielnego Publicznego Pogotowia Ratunkowego w Krośnie.Dyspozytornia w Krośnie była jedną z pięciu na Podkarpaciu i swoim działaniem obejmowała Krosno oraz powiaty: dębicki, jasielski, krośnieński, ropczycko-sędziszowski i strzyżowski.


~oscar

08-03-2021 08:51 2 21

To mi przypomina czasy kiedy- kase chorych zamieniono na NFZ-by było lepjej i co? jest? Centralne sterowanie to domena tamtego strasznego systemu. Pan pisze-wiekszośc pracownikow przeniesiono do Rzeszowa? Dlaczego np nie do Warszawy-przeciez to tylko przesuwanie klocków. Na moje niesczescie mam wyobrażnie i juz widze jak pacjent dzwoni z ulicznej ławki-oraz prosi o pomoc??
Odpowiedz

~coraz lepiej

07-03-2021 07:49 0 20

dziekujemy.
Odpowiedz

jadwiga szymańska

07-03-2021 06:48 1 18

Kolejny punkt programu exterminacji ludzkości zrealizowany!


Odpowiedz

~jaco

05-03-2021 13:41 1 44

a wy polaczki zdychajcie, karetki będą centralnie sterowane z Nowogrodzkiej, a pierwsze pytanie do pacjeta będzie : na kogo Pan/Pani głosowała?
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.