Narodowe Święto Niepodległości w Krośnie tradycyjnie zorganizowano 11 Listopada. Sprzyjająca pogoda sprawiła, że na krośnieńskim rynku pojawiło się wielu mieszkańców.
Święto Niepodległości w Krośnie rozpoczęła msza święta za Ojczyznę w Bazylice Mniejszej "Fara" koncelebrowana przez księży z krośnieńskich parafii. Po niej uczestnicy uroczystości przemaszerowali na krośnieński rynek, gdzie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odbyły się główne uroczystości z udziałem zaproszonych gości, wojska, harcerzy i pocztów sztandarowych.

- Józef Piłsudski był nie tylko wielkim patriotą i strategiem, ale również myślicielem i wizjonerem którego słowa do dzisiaj nie straciły na aktualności, stając się dla nas drogowskazem w trudnych sytuacjach życiowych - mówił prezydent Krosna Piotr Przytocki pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego.Obchodom Narodowego Święta Niepodległości towarzyszyły również imprezy sportowe i artystyczne. Ulicami miasta przebiegł XVIII Bieg Niepodległości w którym wzięło udział ponad 640 zawodników. Pierwsze trzy miejsca zajęli biegacze z Ukrainy. Dystans 7 km najszybciej pokonał Sergii Rybak uzyskując czas 00:20:56.
W tym samym czasie odbyły się również I Krośnieńskie Zawody w Nordic Walking. Zwyciężył w nich zawodnik KKB MOSiR Krosno Marcin Michalec.
Wieczorem w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbył się Wieczór pieśni i melodii patriotycznych w wykonaniu Chóru Echo i Miejskiej Górniczej Orkiestry Dętej.

Dzisiaj (12.11) w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbędzie się XI Międzyszkolny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej.