Test na koronawirusa będzie można kupić od poniedziałku 15 marca w sklepach Biedronka. Jego dokładność wynosi ponad 98%.

W piątkowym komunikacie sieć Biedronka poinformowała, że od poniedziałku 15 marca w jej sklepach będzie można kupić certyfikowane testy serologiczne wyprodukowane przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab. Pozwolą one wykryć czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu Covid-19.


Test będzie można wykonać w warunkach domowych używając małej próbki krwi a wynik uzyska się w ciągu około 10 minut. Jak podkreśla sieć, cena jednej sztuki będzie znacznie niższa od laboratoryjnej i będzie wynosiła 49,99 zł. Jeden klient będzie mógł zakupić jednorazowo maksymalnie 3 sztuki testu.


Dokładność testu dostępnego w dyskontach wynosi ponad 98%. Ważną informacją dla kupujących jest, że producent Pimacovid zaleca, aby w przypadku pozytywnego wyniku na obecność przeciwciał IgG i/lub IgM niezwłocznie skontaktować się z lekarzem i zgłosić ten wynik. W przypadku negatywnego wyniku, jeśli występują objawy, które można przypisać Covid-19, również należy skontaktować się z lekarzem.


Pełną ofertę sieci Biedronka można znaleźć pod adresem:
www.terazkrosno.pl/gazetki-promocyjne/135-biedronka.