W wieku 77 lat zmarł Czesław Matelowski - społecznik, zastępca prezesa Oddziału Terenowego w Krośnie Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem.
Czesław Matelowski zmarł w sobotę 13 marca w sanockim szpitalu po dwóch tygodniach walki o życie. Miał 77 lat.

Był członkiem takich krośnieńskich stowarzyszeń jak Towarzystwo Walki z Kalectwem, Krośnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku a także członkiem grupy literacko - kabaretowej "Entuzjaści".

Czesław Matelowski aktywnie włączał się w wolontariat, podejmując szereg przedsięwzięć o charakterze społecznym. Był długoletnim pracownikiem Cechu Rzemiosł Różnych w Krośnie, a także aktywnie wspierał Oddział Terenowy w Krośnie Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem pełniąc funkcję zastępcy prezesa. Jako członek "Entuzjastów" wystąpił w wielu spektaklach, przygotowywanych na różne okazje. Od krośnieńskich rzemieślników pozyskiwał wyroby cukiernicze na imprezy charytatywne "Pola nadziei" czy "Mikołajkowe pierniczki" dla hospicjum w Krośnie.

W 2015 roku podczas obchodów V Krośnieńskiego Dnia Wolontariatu otrzymał z rąk prezydenta Krosna Piotra Przytockiego nagrodę "Zasłużony dla wolontariatu".

[AKTUALIZACJA]
Swojego wieloletniego pracownika żegna Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie.
- Powszechnie ceniony za wiedzę, doświadczenie i życzliwość, a przy tym lubiany i szanowany. Wiele uwagi poświęcał sprawom społecznym, dbał o dokumentowanie życia w Cechu. Był mistrzem w zawodzie mechanik pojazdów. Za zasługi dla rzemiosła odznaczony Srebrną Odznaką im. Jana Kilińskiego oraz Honorową Odznaką Rzemiosła - czytamy w ostatnim pożegnaniu św. pamięci Czesława przygotowanym przez Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie.

Uroczystość pożegnania odbędzie się 18 marca o godz. 13.30 w kościele pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Krośnie.