15 listopada w sali dukielskiego Muzeum Historycznego w Dukli odbyło się otwarcie wystawy 'W 100. Rocznicę wybuchu I wojny światowej'. Wernisaż wystawy połączony był z prezentacją życia żołnierskiego w okresie I wojny światowej w wykonaniu Stowarzyszenia Historycznego 'Bitwa pod Gorlicami 1915'.
Na uroczystość przybyło ok 130 osób, interesujących się historią Polski i niepodległości Ojczyzny. Przychodzący, już na dziedzińcu mogli obserwować musztrę kilku żołnierzy ubranych i wyposażonych w dawne wojskowe stroje.

Z kolei zabrzmiała muzyka Chopina, a następnie krótka prelekcja Katarzyny Liany z Muzeum PTTK w Gorlicach o czasach z przed 100 lat. Atrakcją było losowanie nagród książkowych. Każdy wchodzący otrzymywał pamiątkową przepustkę z numerem. Spośód słuchaczy wylosowano 20 książek historycznych. Kilka minut później przed muzeum rozpoczeła się kolejna musztra oraz pokaz użycia karabinu maszynowego oraz zwiedzanie eksponatów. Dodatkowego nastroju i uroku dodawała piękna pogoda jesienna i nadchodzący zmierzch.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.