Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej podczas kontroli pojazdów na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Medyce udaremnili przemyt dwóch ikon.

Funkcjonariusze KAS skierowali do szczegółowej kontroli wjeżdżający do Polski samochód na ukraińskich numerach rejestracyjnych.- Podczas rewizji pojazdu okazało się, że w jednym z bagaży znajdują się dwie ikony niezgłoszone do kontroli. Jedna z nich przedstawiała Zmartwychwstanie Chrystusa, druga Matkę Boską Krzew Gorejący (Nieopalimaja Kupina). Według oceny ekspertów są to ikony rosyjskie, pochodzące z początku XX wieku - poinformowała Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.Obrazy zostały zatrzymane do dalszego postępowania, prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.- W ubiegłym roku, podczas kontroli na przejściach granicznych w woj. podkarpackim funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej udaremnili przemyt 49 sztuk zabytków - dodała Edyta Chabowska.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.