Prokuratura Rejonowa w Krośnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 41-letniej Katarzynie C. Sprawa dotyczy oszustw, bądź usiłowania oszustw.

Prokuratura Rejonowa w Krośnie nadzorowała postępowanie przeciwko 41-letniej Katarzynie C. z Krosna.Masowe wnioski

Okazało się, że kobieta przez osiem lat, od czerwca 2012 r. do czerwca 2020 r. składała masowo wnioski pożyczkowe za pośrednictwem różnych portali należących do podmiotów udzielających pożyczek pozabankowych – łącznie 22.- Składając wnioski oskarżona posługiwała się rożnymi danymi osobowymi, w tym także i własnymi. Do składanych wniosków podawała także numery wielu rachunków bankowych, na które zgodnie z jej zamiarem miały wpływać pieniądze z pożyczek - poinformowała Iwona Czerwonka-Rogoś, Prokurator Rejonowy w Krośnie.

Szkoda na 58 tysięcy

Katarzynie C. udało się uzyskać 38 pożyczek, zaś pozostałe 691 wniosków zostało zweryfikowane negatywnie. Z ustaleń śledztwa wynika, że od 2012 do 2020 r. dokonując oszustw wyrządziła szkodę podmiotom udzielającym pożyczek w kwocie ponad 58 tys. zł oraz usiłowała wyrządzić szkodę w wysokości prawie 1,7 mln zł. Cały materiał dowodowy został oparty na ustaleniach dokonanych przez Wydział do Walki z Cyberprzestępczością KWP we Wrocławiu, zeznaniach przedstawicieli pokrzywdzonych firm, zabezpieczonej dokumentacji, w tym rachunków bankowych. A także danych telekomunikacyjnych i informatycznych.729 czynów zabronionych

- Katarzynie C. postawiony został zarzut dokonania oszustwa w 27 przypadkach oraz usiłowania oszustwa – 691 razy - dodała prokurator Iwona Czerwonka-Rogoś.41-letnia kobieta była przesłuchana w charakterze podejrzanej dwukrotnie. Za pierwszym razem przyznała się do wskazanych jej 171 zarzutów. W krótkich wyjaśnieniach wskazała, że pomimo licznych postępowań przeciwko niej w prokuraturze w Krośnie, nadal prowadziła przestępcza działalność, w której udało się jej wyłudzić około 40 tys. zł. Podczas drugiego przesłuchania, w grudniu 2020 r., gdy przedstawiono jej łącznie 729 czynów zabronionych, skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Nie oświadczyła także, czy przyznaje się do popełnienia zarzucanych jej czynów.Do 8 lat więzienia

Akt oskarżenia krośnieńska prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Krośnie. Katarzyna C. przebywa w areszcie tymczasowym. Grozi jej kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.