W marcu pływacy z krośnieńskiego klubu KS Swim2Win uczestniczyli w zawodach w Tarnobrzegu, Ostrowcu Świętokrzyskim i Lublinie. Zobacz, jak się zaprezentowali.

20 marca zawodnicy KS Swim2Win Krosno uczestniczyli w zawodach pływackich „Memoriał Jerzego Szczerbatego - Puchar Ziemi Podkarpackiej 2021” w Tarnobrzegu, w którym brało udział blisko 300 zawodników z 21 klubów z całego Podkarpacia.

Sztafeta Swim2Win Krosno
Sztafeta Swim2Win Krosno na 2 miejscu, od lewej Igor Jaszczor, Paweł Ginalski, Jagoda Miąsik, Nadia Słabik

Ilona Stachowicz, w kategorii „16 lat i starsi”, zajęła 1. miejsca na dystansach 50 m i 100 m stylem grzbietowym, 2. miejsce na dystansie 200 m stylem zmiennym oraz 3. miejsce na dystansie 100 m stylem zmiennym. Ilona była także 4. w klasyfikacji najlepszych zawodniczek najstarszej kategorii wiekowej (2 najwyżej punktowane starty FINA). Oskar Jaszczor, w kategorii chłopców 14-15 letnich, zajął 2. miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym oraz 5. miejsca na dystansach 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym. Oskar był także 6. w klasyfikacji najlepszych zawodników swojej kategorii wiekowej (2 najwyżej punktowane starty FINA). Kamil Stachowicz, w kategorii „16 lat i starsi”, zajął 7. miejsca na dystansach 50 m i 100 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem motylkowym.

Paweł Ginalski na 1 miejscu
Paweł Ginalski na 1 miejscu, pierwszy od prawej Piotr Haręzga - trener Swim2Win Krosno

W dniach 27-28 marca zawodnicy KS Swim2Win Krosno uczestniczyli w „Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat w Ostrowcu Świętokrzyskim” (I runda), w których brało udział 158 zawodników z 15 klubów z województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego. Klub Swim2Win Krosno w kategorii zawodników 13-letnich reprezentowali: Paweł Ginalski, Jagoda Miąsik, Igor Jaszczor, Nadia Słabik, Zuzanna Obłój. Łącznie zawodnicy wywalczyli 7 medali: 4 złote i 3 srebrne, co dało drużynie 4. miejsce w statystyce medalowej. Paweł Ginalski zajął 1. miejsca na 100m i 200 m stylem klasycznym oraz 200 m stylem zmiennym, a także 2. miejsce na 400 m stylem dowolnym. Jagoda Miąsik zajęła 1. miejsce na 100 m stylem motylkowym, 2. miejsce na 100 m stylem grzbietowym oraz 4. miejsca na 200 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym. Igor Jaszczor zajął 5. miejsca na 100 m stylem dowolnym i 100 m stylem grzbietowym oraz 7 miejsce na 200 m stylem grzbietowym. Nadia Słabik zajęła 7. miejsce na 200 m stylem klasycznym. Sztafeta 4 x 50 styl zmienny w składzie: Igor, Jagoda, Nadia, Paweł zajęła 2. miejsce. Sztafeta 4 x 50 m styl dowolny w składzie: Paweł, Jagoda, Zuzanna, Igor zajęła 4. miejsce.

Zawodnicy Swim2Win Krosno
Zawodnicy Swim2Win Krosno w Tarnobrzegu, od lewej Kaja Starczewska, Aleksandra Korpanty, Jakub Gromek, Oskar Jaszczor, Kamil Stachowicz, Ilona Stachowicz, Jessica Kania.

W dniach 27-28 marca zawodnik KS Swim2Win Krosno Michał Ginalski uczestniczył w zawodach „2021 Arena Grand Prix Puchar Polski” w Lublinie, w których brało udział 829 zawodników ze 121 klubów z całego kraju. Michał startując w kategorii zawodników 17-18 lat zajął 11. miejsce na 200 m stylem klasycznym, 13. miejsce na 100 m stylem klasycznym i 18. miejsce na 50 m stylem klasycznym.