Zdalny tryb nauczania nie zniechęcił Zespołu Szkół Mechanicznych w Krośnie do organizacji Konkursu Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej. Sprawdź, które szkoły okazały się najlepsze w tym roku?

VIII Konkurs Wiedzy Technicznej i Motoryzacyjnej kolejny raz został objęty honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty Małgorzaty Rauch oraz Prezydenta Miasta Krosna Piotra Przytockiego. Został też wpisany na listę konkursów punktowanych przy wyborze szkoły ponadpodstawowej, a jego głównym celem jest propagowanie szkolnictwa zawodowego oraz nowoczesnych technologii.W tym roku do konkursu zgłosiły się 22 drużyny ze szkół podstawowych z całego województwa podkarpackiego. W „Mechaniku” nauczyciele wraz z uczniami odbywającymi zajęcia praktyczne przygotowali studio nagrań na potrzeby transmisji w dniu finału 25 marca. Nagrano krótkie filmy w formie zadań praktycznych oraz przygotowano ciekawe materiały filmowe wykorzystując projekty uczniów ZSM. W dniu finału uczestników konkursu przywitali kurator Małgorzata Rauch, prezydent Piotr Przytocki oraz dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych Bogdan Adamski.Konkurs wiedzy w Mechaniku
Konkurs odbył się w formule zdalnej

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza z nich polegała na rozwiązaniu testu wyboru składającego się z 30 pytań, natomiast część druga na wykonaniu 5 zadań z wykorzystaniem wiedzy technicznej. Po ponad dwugodzinnej bardzo wyrównanej rywalizacji udało się wyłonić najlepsze trzy drużyny.Miejsce I zdobyła drużyna ze szkoły podstawowej w Świerzowej Polskiej w składzie: Marcin Guzik, Adrian Jureczko i Eryk Warunek. Na drugim miejscu uplasował się zespół z SP w Zręcinie: Ksawery Dudek, Dominik Omachel i Bartosz Wojtaszko, a na trzecim SP w Dydni w składzie: Weronika Kulon, Milena Szul i Natalia Kufel.Zwycięzcy zostali uhonorowani cennymi nagrodami, które zostały ufundowane przez partnerów szkoły: firmę Glob Cars sp. z o.o., Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, firmę Telecomp oraz Inter-Team.Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.