Jak co roku prowadzona jest dla mieszkańców Krosna akcja bezpłatnego znakowania psów. Potrwa ona do grudnia lub do wykorzystania wszystkich mikroczipów. O akcji informuje Urząd Miasta Krosna.

Prawa i obowiązki


Nie zapominajmy, że jesteśmy odpowiedzialni za naszych czworonożnych przyjaciół. Nie tylko w kwestii zaspokajania podstawowych potrzeb jak karmienie, wyprowadzanie, sprzątanie po nich czy szczepienie. Każdy pies, który żyje na terenie miasta powinien być zgłoszony w urzędzie, a jego właściciel ma obowiązek płacenia opłaty z tego tytułu. Obecnie ta kwota wynosi 100 zł. Jeżeli jednak pies jest oznakowany mikroczipem i został zarejestrowany w bazie, właściciel płaci tylko połowę kwoty, czyli 50 zł. W przypadku śmierci zwierzęcia lub sprzedaży czy oddania czworonoga, właściciel powinien poinformować o tym fakcie urząd, a zwierzę jest wykreślone z ewidencji, co jest podstawą do zaprzestania naliczania opłaty.Zaczipujesz za darmo


Jak co roku prowadzona jest dla mieszkańców Krosna akcja bezpłatnego znakowania psów. Ma ona na celu oznakowanie wszystkich psów żyjących na terenie miasta. Po oznakowaniu dane psa zostają wprowadzone do ogólnopolskiej bazy oraz umieszczane są w bazie europejskiej. Taki sposób znakowania umożliwia Staży Miejskiej, ośrodkom opieki nad zwierzętami lub lecznicy odszukanie psa w przypadku jego zaginięcia również poza granicami kraju. Wprowadzany system nie nakłada na właścicieli psów żadnych dodatkowych obowiązków, poza tymi które obowiązywały do tej pory.Jak i gdzie oznakować psa?


Wystarczy udać się z psem i jego książeczką zdrowia do jednej z wyznaczonych lecznic i zaczipować czworonoga. Bezpłatną akcję znakowania psów dla mieszkańców Krosna prowadzą cztery lecznice:
- Gabinet Weterynaryjny REKSIO – Krosno, ul. Wojska Polskiego 41
- Gabinet Weterynaryjny ANIMALS – Krosno, ul. Łukasiewicza 95
- Przychodnia Weterynaryjna PIRANIA – Potok 242 A


Akcja, jak co roku potrwa do grudnia lub do wykorzystania wszystkich mikroczipów.