Trzy nowe instalacje poprawią samowystarczalność energetyczną zakładów wchodzących w skład Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego. Sprawdź, gdzie?

Spółka PRO-ECO z Gdańska w ciągu 7 miesięcy wybuduje dla Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego trzy nowe instalacje fotowoltaiczne.Na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Drzymały w Krośnie wybudowana zostanie instalacja o mocy ok. 200 kW, w Zakładzie Uzdatniania Wody w Sieniawie – o mocy 74 kW, a na dachu nowego reaktora biologicznego przy ul. Białobrzeskiej w Krośnie o mocy ok. 243 kW.Umowa między Holdingiem a spółką PRO-ECO podpisana została w poniedziałek, 12 kwietnia br.- Spółka wybrała ofertę najkorzystniejszą cenowo, która pozwala nam zaoszczędzić ponad milion złotych w stosunku do kosztów szacowanych przed przetargiem. Dzięki budowie kolejnych trzech instalacji fotowoltaicznych roczny bilans energetyczny Spółki poprawi się o ok. 500 MWh, które będą wyprodukowane i zużyte na jej potrzeby własne - poinformował Janusz Fic, prezes Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego.Wartość całego zadania pod nazwą „Budowa trzech instalacji fotowoltaicznych dla MPGK Krosno Sp. z o.o.” wynosi blisko 1,8 mln zł (brutto). Na jego realizację półka otrzymała dofinansowanie z NFOŚiGW w Warszawie, w tym 30-procentową dotację bezzwrotną.~KS. Biba

17-04-2021 07:46 3 28

Najlepiej takie inwestycje robić z księdzem.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.