Policjanci z jasielskiej komendy wyjaśnili sprawę podpalenia kilkunastu bali siana w Woli Cieklińskiej.

Sprawa miała swój początek 5 kwietnia br. Około godziny 6.30, policjanci z Jasła zostali skierowani do Woli Cieklińskiej, gdzie według zgłoszenia doszło po pożaru kilkunastu bali siana. Mundurowi potwierdzili to zdarzenie. W rozmowie ze strażakami prowadzącymi akcję gaśniczą, ustalili, że w miejscu pożaru doszło do celowego podłożenia ognia, a tym samym zniszczenia mienia wartego kilka tysięcy złotych.



- Nad wyjaśnieniem sprawy oraz ustaleniem odpowiedzialnych z podpalenie siana pracowali policjanci z wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, na podstawie którego wytypowali podejrzanych. Okazali się nimi trzej nieletni mieszkańcy gminy Dębowiec, w wieku 17,16 i 15 lat - poinformował podkom. Piotr Wojtunik z KPP w Jaśle.



W tym tygodniu nastolatkowie zostali przesłuchani w związku z popełnieniem przestępstwa zniszczenia mienia. Dwaj przyznali się do tego czynu i złożyli wyjaśnienia.



Zebrane w tej sprawie materiały zostaną skierowane do sądu, który zadecyduje o dalszym losie nieletnich.


~Elkon

17-04-2021 18:28 10 43

No teraz to młodzieży przewraca się w głowie!
Odpowiedz

~cynik

17-04-2021 13:22 8 47

Ojcowie młodzieniaszków powinni zdjąć paski od spodni i odpowiednio zdyscyplinować synów.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.