Tobiasz Musielak będzie reprezentował barwy Cellfast Wilków Krosno. 27-latek został wypożyczony z eWinner Apatora Toruń. Kilka dni wcześniej z krośnieńskim klubem kontrakt podpisał Vaclav Milik.
Wszystkie niezbędne dokumenty zostały już podpisane.

Popularny "Tofik" nie miał okazji w tym sezonie wystartować w ekstraligowym eWinner Apatorze, bowiem trener Tomasz Bajerski konsekwentnie stawia w rozgrywkach na duet Paweł Przedpełski – Adrian Miedziński. Toruński klub przystał na prośbę Cellfast Wilków i zdecydował się wypożyczyć do Krosna wychowanka Unii Leszno.

- Jeszcze miesiąc temu nie spodziewałem się takiego rozwoju wydarzeń, ale w żużlu zawsze dzieje się wiele nieobliczalnych rzeczy. Wilki były zmotywowane, ja też, więc ostatecznie doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że trafiam do Krosna. W końcu będę mógł spokojnie zwiedzić Bieszczady - mówi z uśmiechem nowy zawodnik Cellfast Wilków.

Tobiasz Musielak jest wychowankiem Unii Leszno, z którą zdobył dwa srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski. W swojej karierze reprezentował ponadto kluby z Rawicza, Rybnika, Częstochowy, Łodzi i Torunia. Z tym ostatnim klubem w sezonie 2020 wywalczył awans do PGE Ekstraligi. Popularny “Tofik” był najlepszym Polakiem całej eWinner 1. Ligi w sezonie 2020.

- To zawodnik o dużym potencjale i ugruntowanej pozycji. Zdecydowaliśmy się rozszerzyć nasz skład z racji przepisów wprowadzonych na sezon 2021. Mamy inny regulamin w eWinner 1. Lidze niż ten w PGE Ekstralidze. Nie ma możliwości sięgnięcia po gościa, więc w razie potrzeby zastępstwa zawodnika z powodu kontuzji czy covidu, możliwości ograniczają się tylko do tego z najwyższą średnią. W najwyższej lidze nie dość, że funkcjonuje instytucja gościa, to zastępstwa w razie covidu lub kontuzji można stosować za aż trzech zawodników z najwyższą średnią. Nie możemy sobie pozwolić na taki problem, bo udział konkretnego żużlowca w danym meczu może mieć znaczenie na końcowy wynik drużyny nawet w całym sezonie. Pokazał to przypadek absencji Jepsena Jensena w drużynie z Rybnika i jego wpływu na wynik meczu Wybrzeża z ROW-em. Rybniczanie z gościem w składzie lub ZZ za Jensena najpewniej wygraliby w Gdańsku. Wyobraźmy sobie, że był to mecz pomiędzy tymi zespołami, który miałby zadecydować np. o awansie do PGE Ekstraligi. Prosiliśmy o korekty w regulaminie, ale jest już definitywna odpowiedź, że zmian nie będzie. Zresztą teraz po starcie jest to już niemożliwe. Musimy być zatem zabezpieczeni na wypadki losowe - informuje prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak.

Nowy zawodników Wilków miał już okazję zapoznać się z torem przy Legionów. - Udało się potrenować na krośnieńskim torze w poniedziałek. To były moje pierwsze jazdy po zmianie nawierzchni na tym obiekcie i śmigało się naprawdę dobrze. Myślę, że nasz zespół ma duże doświadczenie, które zaprocentuje w trakcie sezonu. Liczę, że zrobimy fajny wynik i pozytywnie zaskoczymy kibiców - dodaje Tobiasz Musielak.

We wtorek krośnieński klub oficjalnie wzmocnił 28-letni czeski żużlowiec Vaclav Milik. Został on wypożyczony z ekstraligowego Marwis.pl Falubazu Zielona Góra.

Michał Finfa i Vaclav Milik
Michał Finfa i Vaclav Milik

Możliwe, że czeski żużlowiec zadebiutuje w krośnieńskich barwach już podczas zaplanowanego na najbliższą niedzielę meczu z Orłem Łódź. - Vaclav Milik to zawodnik, który pomoże naszej drużynie. Stajemy się coraz mocniejsi. Obecnie pracujemy nad tym by jak najlepiej poukładać drużynę przed inauguracją na własnym torze - oznajmił menedżer Cellfast Wilków Michał Finfa.

Przypomnijmy, że niedzielny mecz w ramach 3. kolejki eWinner 1. Ligi z Orłem Łódź został przełożony na sobotę 1 maja (godz. 16) z powodu złych warunków atmosferycznych. Dzień później 2 maja do Krosna przyjedzie Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Najbliższe spotkanie Wilki pojadą w sobotę 24 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim z Arged Malesą.

~Kibic

18-04-2021 15:20 1 31

Prezesi od siedmiu boleści. Mieli w II lidze porządnego trenera i bardzo dobrych żużlowców. Teraz w nowym sezonie nakombinowali, namieszali kupując żużlowych emerytów po przejściach i czekają co się wydarzy? Pompują balon, który na koniec sezonu pęknie i bęc... Wilki wylądują w II lidze. Żałuję durny, że kupiłem karnet!
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.