Bezmyślne zachowanie młodego kierowcy z gminy Chorkówka w Sieklówce. Za to, co zrobił w sobotni poranek grożą mu dotkliwe sankcje.
W minioną sobotę (17 kwietnia) około godz. 7, dyżurny jasielskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że w Sieklówce, gm. Kołaczyce, kierujący osobowym audi spowodował zdarzenie drogowe i odjechał. Policjanci natychmiast podjęli działania zmierzające do jego zatrzymania.- Funkcjonariusze jasielskiego referatu patrolowo-interwencyjnego podczas sprawdzania terenu pobliskich miejscowości, zauważyli poszukiwany samochód ustawiony na bocznej drodze w miejscowości Lublica. Podjęli interwencję wobec siedzącego w pojeździe 20-letniego mężczyzny. Był pijany. Policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,2 promila - poinformował podkom. Piotr Wojtunik z KPP w Jaśle.

uszkodzony audi
Uszkodzony samochód sprawcy kolizji

Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. 20-latek przyznał się do zarzucanego czynu. W jego sprawie policjanci przeprowadzą także czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym będąc pod wpływem alkoholu.Policja przypomina, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych.- Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący pojazdami stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Apelujemy do wszystkich - widząc osobę, która wcześniej piła alkohol i próbuje wsiąść za kierownicę pojazdu, reagujmy i w razie potrzeby natychmiast informujmy Policję dzwoniąc pod nr 112 - podkreślił podkom. Piotr Wojtunik.


~Jedliczanka

20-04-2021 07:59 5 45

Więcej kontroli na drogach bo jeżdżą jak tu widać po alkocholu i z duża prędkością , nie czujemy się bezpiecznie na drogach.Az strach jak szybko jeżdżą !
Odpowiedz

~Szczera prawda

20-04-2021 06:21 9 52

W zupełności zgadzam sie z Aresem.
Odpowiedz

~ares

19-04-2021 17:10 10 47

Policja powinna pilnować bezpieczeństwa obywateli, szczególnie na drogach, bo ostatnio nasiliło się pijaństwo kierujących. Piją i jadą, bo widzą, że policja ściga ale osoby nie bez maseczek.
Odpowiedz

~antypijak

19-04-2021 12:24 8 58

Trzeba srogo karać to pijackie bractwo. Uważam że kary nadal są za niskie.
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.