25 kwietnia w wieku 80 lat zmarła Maria Zwierzyna. Była lekarzem pediatrą, a także między innymi radną miejską w Krośnie, działała w TPD.

Maria Zwierzyna urodziła się w miejscowości Komarno k. Lwowa. Była cenionym lekarzem pediatrą, zasiadała też w Radzie Miasta Krosna w I i II kadencji (1990-1994 oraz 1994-1998). W latach 1991-2003 była również prezesem Zarządu Wojewódzkiego, a następnie Zarządu Okręgowego TPD w Krośnie.<.p>

Marię Zwierzynę ze smutkiem żegna Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Okręgowy w Krośnie.- Lekarka pediatra, wieloletnia dyrektor wojewódzkiej przychodni matki i dziecka w Krośnie, społecznik, organizatorka lecznictwa dziecięcego i profilaktyki zdrowotnej w regionie. Swoją pracą zawodową i działalnością społeczną, serdecznością, wrażliwością i otwartością na sprawy dzieci cieszyła się wielką sympatią i uznaniem osób związanych z TPD i w środowisku. Wyróżniona m.in. Medalem dr. H. Jordana, Złotą Odznaką TPD oraz Odznaką Specjalną Przyjaciel Dziecka.
W naszej pamięci pozostanie jako wspaniała lekarka, koleżanka i dobry człowiek. Zawsze otwarta na problemy innych, nigdy nie odmawiał pomocy. Z pasją wykonywała swój zawód oraz mierzyła się z trudem bycia społecznikiem. Dla każdego miała ciepłe słowo, znalazła czas, aby porozmawiać, doradzić, pomóc rozwiązać problemy. Była życzliwym, pogodnym i skromnym człowiekiem. Nie potrzebowała wielkich słów, aby właściwie nazywać rzeczy ważne. Gdy jako emerytka odwiedzała nas, wszystkich witała z uśmiechem, życząc wszystkiego co najlepsze. Każdemu dawała poczucie wyjątkowości. Wiele sytuacji i miejsc związanych z TPD będzie przypominać nam Panią Marię. Np. lecznicze pobyty dzieci z Krosna i okolic w ośrodku ks. dr Ostacha w Kamiannej. Pani Maria Zwierzyna zostanie w naszych sercach na zawsze!
- napisali w ostatnim pożegnaniu członkowie TPD w Krośnie.

Msza św. żałobna odprawiona zostanie 29 kwietnia o godz. 9.30 w kościele pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie przy ul. Wyszyńskiego, po czym nastąpi odprowadzenie zmarłej na miejsce wiecznego spoczynku.