KS Karpaty Krosno poinformowały o śmierci Adama Matelowskiego, kolejnego zasłużonego dla krośnieńskiej piłki, wieloletniego zawodnika, a później trenera piłkarskiego.

Adam Matelowski zmarł 1 maja 2021 r. w wieku 83 lat.- Swoją przygodę z futbolem rozpoczął w wieku 12 lat w ówczesnym Włókniarzu Krosno. W 1957 roku po zmianie nazwy na Legię Krosno, Adam Matelowski awansuje do II ligi, gdzie wraz ze swoimi braćmi Tadeuszem oraz Andrzejem walczy o awans na najwyższy szczebel polskich rozgrywek, w między czasie wzbudzając zainteresowanie takich marek jak Wisła Kraków czy Walter Rzeszów - poinformowały Karpaty Krosno.W 1967 roku zakończył swoją piłkarską karierę, by zdobyte doświadczenie wykorzystywać w pracy z krośnieńską młodzieżą, a jego największym sukcesem było zajęcie I miejsca w lidze międzywojewódzkiej w 1972 roku. Prócz nauki piłkarskiego rzemiosła zawsze przekazywał swoim podopiecznym takie wartości jak szacunek, patriotyzm, odpowiedzialność, punktualność i pracowitość. Był pedagogiem, nauczycielem i trenerem.- Ze względu na stan zdrowia w 1992 roku zakończył trenerską pracę, jednakże cały czas był stałym bywalcem stadionu przy ulicy Legionów. Osobą ze swojego otoczenia dał się zapamiętać jako zawsze radosny, szczery i uśmiechnięty. Za swoje osiągnięcia i wytrwałość w pracy w 2013 roku otrzymał z rąk ministra sportu i turystyki Joanny Muchy brązową odznakę "Za zasługi dla sportu" - napisał w ostatnim pożegnaniu klub z Krosna.[AKTUALIZACJA]

Ostatnie pożegnanie Adama Matelowskiego odbędzie się w najbliższy czwartek (6 maja) o godz. 11.30 w kościele pw. św. Piotra i św. Jana z Dukli w Krośnie przy ul. Wyszyńskiego.