Trzecią z rzędu porażkę zanotowali piłkarze Wisłoka Krościenko Wyżne. Od wyższej przegranej uchronił ich bramkarz, który obronił dwa rzuty karne.

W poniedziałek, 3 maja kolejne mecze rozgrali piłkarze krośnieńskiej klasy A-2. Trzecią z rzędu porażkę odnotował zespół z Krościenka Wyżnego. Tym razem zawodnicy Wisłoka musieli uznać wyższość Górnika Grabownica Starzeńska. Hat trickiem popisał się Kamil Rachwalski, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców. Najpierw pokonał Bartłomieja Pelca strzałem po ziemi (21 min.), a po chwili (23 min.) pięknym strzałem lewą nogą pod poprzeczkę. Trzecią bramkę dołożył dwie minuty po wznowieniu gry, wykorzystując nieporozumienie w szeregach obrony gospodarzy. Wisłok miał dogodne sytuacje w 22 i 42 minucie, ale obronną ręką wyszedł z nich Maciej Kij. W 26 minucie kontuzji nogi doznał kapitan Górnika Krzysztof Wojnicki i musiał opuścić boisko.

Rozmiary porażki zmniejszył w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry Konrad Uliasz, który wpakował piłkę do siatki gości po dośrodkowaniu z prawej strony grającego trenera Kamila Pelczara.

Rzadko spotykanego wyczynu dokonał w II połowie Bartłomiej Pelc. Bramkarz gości obronił dwukrotnie rzuty karne. Najpierw w 61 min. strzał z 11 metra Dawida Brodzickiego, a w 90 minucie uderzenie strzelca trzech bramek Kamila Rachwalskiego.

Z meczu Wisłok Krościenko Wyżne - Górnik Grabownica Starzeńska

Wisłok Krościenko Wyżne - Górnik Grabownica Starzeńska 1-3 (0-2)

0-1 Kamil Rachwalski (21 min.), 0-2 Kamil Rachwalski (23 min.), 0-3 Kamil Rachwalski (47 min.), 1-3 Konrad Uliasz (90 min.)

Wisłok: Bartłomiej Pelc – Arkadiusz Rymar, Bartosz Szelc, Dominik Filar (62 Bartłomiej Pelczar), Daniel Czekański, Konrad Uliasz, Mateusz Hanus (46 Marcin Różycki), Kamil Pelczar, Łukasz Leś (72 Adrian Wiszyński), Kacper Prajsnar (46 Adrian Frydrych), Mateusz Roterman.

Górnik: Maciej Kij – Adam Górniak, Maciej Irzyk, Filip Kędra, Kacper Zajdel, Kamil Ryba (70 Jakub Prugar), Dawid Brodzicki, Kamil Rachwalski, Krzysztof Wojnicki (26 Hubert Glazar), Rafał Żyłka (70 Konrad Zajdel), Sławomir Glazar (56 Krzysztof Kondoł).

Sędziowali: Przemysław Gancarz oraz Leszek Śnieżek i Ernest Barnat. Żółte karki: Arkadiusz Rymar, Łukasz Leś, Bartłomiej Pelczar – Maciej Irzyk, Krzysztof Kondoł, Kacper Zajdel.