Tragiczny wypadek na DK77 na obwodnicy Leżajska, przy zjeździe na Giedlarową. Jedna osoba zginęła po zderzeniu samochodu osobowego i cysterny.
Informację o wypadku przekazał portal rzeszow112.pl: - Do wypadku doszło około godziny 17.30 na obwodnicy Leżajska, nieopodal zjazdu na Giedlarową. Z relacji świadków wynika, że ciężarówka zderzyła się z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia ciężarówka przewróciła się i zapaliła, natomiast osobówka wjechała do rowu. Na miejscu trwa akcja ratowniczo-gaśnicza.

Świadkowie zdarzenia informowali, że kierowca ciężarówki zdołał wydostać się z kabiny jeszcze przed wybuchem pożaru.

- Droga krajowa nr 77 jest całkowicie zablokowana, policjanci kierują na objazdy - przekazała portalowi rzeszow112 podkomisarz Ewelina Wrona z biura rzecznika Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Wypadek na DK77
foto: KW PSP Rzeszów

Na miejsce wypadku zadysponowanych zostało 14 zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Leżajska.

Zobacz więcej zdjęć: Pożar ciężarówki na obwodnicy Leżajska!

Do podobnego w skutkach wypadku doszło 7 maja 2019 roku w Nowej Wsi na DK19. Doszło wtedy do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych i samochodu osobowego. W wyniku odniesionych obrażeń zmarł kierujący ciężarówką.

Kliknij na zdjęcie:

wypadek w Nowej Wsi


[AKTUALIZACJA]
W czwartek rano Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie poinformowała, że kierujący audi zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka cysterną, przewożącą paliwo. W wyniku zderzenia ciężarówka przewróciła się na bok i stanęła w płomieniach.

W wyniku zderzenia się pojazdów na miejscu zginął 27-letni kierowca audi. Do szpitala na badania trafił 55-latek, kierujący cysterną. Mężczyzna był trzeźwy.