Lider klasy A-2 nie zwalnia tempa. W niedzielne południe drużyna Cisów pokonała u siebie trzecie w tabeli Karpaty Klimkówka. Choć od minuty gospodarze grali w osłabieniu.
Lider z Jabłonicy Polskiej zdobył kolejne 3 punkty, choć początek nie był po myśli zawodników Cisów. Już w 11 minucie czerwoną kartkę ujrzał Łukasz Kwolek za faul na wychodzącym na czystą pozycję zawodniku z Klimkówki i prawie przez cały mecz gospodarze musieli radzić sobie w dziesięciu. Goście jednak tego nie wykorzystali. W 17 minucie pojedynek sam na sam z Robertem Sieniawskim przegrał Rafał Puchalik. 33 minucie grający w osłabieniu gospodarze objęli prowadzenie. Bramkarz gości sfaulował na polu karnym Kubala, a jedenastkę na bramkę zamienił Frączek.

Dziesięć minut po zmianie stron, Bartosz Wójcik oddał piękny strzał z dystansu, ale piłka minęła nieznacznie poprzeczkę. W 59 minucie doszło do zamieszania pod bramką Cisów, ale Karpaty nie wykorzystały dogodnej sytuacji, podobnie jak w 70 minucie, kiedy to Sieniawski uprzedził Puchalika.

Wynik spotkania ustalił w 73 minucie Kubal, który po wcześniejszym nieporozumieniu w szeregach piłkarzy z Klimkówki, strzałem z dystansu przelobował wysuniętego do przodu Mezglewskiego. Karpaty mogły zmniejszyć rozmiary porażki, ale sytuacji nie wykorzystali Pulnar i ponownie Puchalik.

Przy piłce Łukasz Pulnar
Przy piłce Łukasz Pulnar z Karpat Klimkówka

Cisy Jabłonica Polska – Karpaty Klimkówka 2-0 (1-0)
1-0 Jakub Frączek (33 min. – karny), 2-0 Konrad Kubal (73 min.)

Cisy: Robert Sieniawski – Bartłomiej Frydrych, Grzegorz Kwolek, Mateusz Aszlar (52 Krystian Włodarz), Piotr Borkowski, Remigiusz Pisula (77 Krzysztof Balawajder), Bartosz Kasprzyk, Kacper Moskal (85 Andrzej Śliwa), Sebastian Meier, Jakub Frączek (89 Grzegorz Sieniawski), Konrad Kubal (80 Karol Kaczkowski). Trener Marek Balawajder.

Karpaty: Jakub Mezglewski – Wiktor Kielar (63 Marcin Kielar), Łukasz Walus, Kamil Wiernasz, Mirosław Lenik, Artur Pacholczyk (81 Dawid Kowalski), Rafał Pacholczyk, Aleksander Penar (46 Maciej Litwin), Łukasz Pulnar, Rafał Puchalik, Bartosz Wójcik (82 Konrad Cypcar). Trener Łukasz Walus.

Sędziowali: Jakub Kozner oraz Antoni Pelczarski i Kacper Zięba. Żółte karki: Aleksander Penar, Maciej Litwin, Kamil Wiernasz. Czerwona kartka: Grzegorz Kwolek (11 min. – faul taktyczny).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.